Formule

Vypadalo to jako objev roku, jenže pak se ukázalo...

Vypadalo to jako objev roku, jenže pak se ukázalo...
Zdroj: Facebook

Když se tyto šokující fotografie objevily na internetu, vypadalo to, že jde o objev roku. Jenže senzace se nekoná...

Jsou pořízené ve Francii, na zahradě jednoho statku. Staré formule, ikonické monoposty, které psaly dějiny motorsportu zlatým písmem. Lotus 98T, Benetton B195 a Arrows A6, chátrající, ale pořád v relativně slušném stavu, s patinou a k nenáročné renovaci, jak by pak stálo v popisu při aukci. Jenže to, co se laikovi na první pohled jeví jako něco neuvěřitelného, zkušené oko rychle odhalí. Nejde o originály.


DOPORUČUJEME: Čtyřicet let staré Porsche 911 Turbo je denně v provozu, Neuhádnete, kolik má najeto.

Stačí se podívat jen na kola na jednotlivých monopostech, ale třeba u monopostu Arrows nesedí ani válečné barvy, špatné reklamy nese i vůz Benetton a třeba na Lotusu je špatně i závodní číslo, Ayrton Senna přece jezdil s číslem dvanáct...
 

DOPORUČUJEME: Krásná replika Pprsche 917 hledá nového majitele

Jenže i když se jedná o repliky, tak podobný osud si nezaslouží. Klidně by mohly dělat ozdobu někde v muzeu, nebo rovnou v obývacím pokoji. Věděli jste třeba, že ve filmu Rush, tedy Rivalové, byly všechny záběry jedoucích aut dělány právě na replikách? Šlo o upravené monoposty formulí 3. Originály jsou jen na konci filmu, kdy kamera sjíždí celý startovní rošt. Takže i repliky mohou být přesvdědčivé, podobně jako v tomto případě.


BAVÍ VÁS AUTA A SVĚT KOLEM NICH? ZAPARKUJTE U NÁS NA FACEBOOKU!

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události