Subaru

Velké Subaru má jednu zásadní chybu…

Velké Subaru má jednu zásadní chybu…
Zdroj: Subaru

Fanoušci značky Subaru svoje auta doslova zbožňují a málokterá automobilka má tak loajální zákazníky. Zájemci o velké rodinné SUV se souhvězdím Plejád ve znaku ale mají smůlu!

Když Subaru přišlo s nápadem vyrábět osmimistný model, bylo to kvitováno s velkým nadšením. Největšími modely v nabídce jsou totiž Forester a Outback, takže větší rodiny mají smůlu. Bohužel, nic na tom nemění ani zahájení výroby nového modelu Ascent. Zajímavé auto, které se bude vyrábět v Americe, totiž nedostane homologaci pro evropský trh.


DOPORUČUJEME: Subaru se oficiálně vyjádřilo ke konci ikonického modelu WRX STI

Přitom se jedná o vůz, který by leckerá rodina jednoznačce uvítala. Pětimetrové, bezmála dva metry vysoké auto se totiž chlubí variabilním interiérem co nabízí až devět možnosí uspořádání, stanfardním kufrem o velikosti 555 litrů, ale taky z něj snadno sklopením sedadel uděláte stěhovák, co uveze dva metry krychlové nákladu. Základní provedení standarně nabízí osmimístný interiér se zadní lavicí pro tři pasažéry, v nabídce je i luxusnější provedení se samostanými sedadly. Ve standradu jsou i takové praktické věci jako 19 držáků na nápoje, 8 USB konektorů, nebo třízónová klimatizace.


DOPORUČUJEME: Nová Impreza - podívejte se čím je zajímavá a proč by se vám mohla líbit

Subaru Ascent se může mimo jiné pochlubit novým motorem o objemu 2,4 l. Jak tradice značky velí, jde o boxer s přeplňováním. Jeho výkon je 264 koní a má točivý moment 374 Nm, přes automatickou převodovku jsou poháněna všechna čtyři kola. Zajímavé je i to, že Ascent má vysokou světlou výšku 221 mm a systém X-Mode pro jízdu v terénu. Samozřejmostí je pro Subaru teď i bohatá bezpečnostní výbava, což je téma, na které teď automobilka sází i v Evropě.


VIDEOTEST: Subaru BRZ na okruhu v Mostě. Takže jak bude rychlé?

„Je nám lto, že Ascent nebude k dispozici pro evropský trh,“ řekl pro AutoTN.cz tiskový mluvčí značky Zdeněk Zikmund. „Nicméně to původně neměl být ani Levorg, který se ale pro velký zájem do Evropy dostal a teď jde o hodně oblíbený model.“ Takže bysme se třeba jen dočkali?


BAVÍ VÁS AUTA A SVĚT KOLEM NICH? ZAPARKUJTE U NÁS NA FACEBOOKU!

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události