Volkswagen

Volkswagen chce koupit ruský GAZ a udělat z něj svoji Dacii

Volkswagen chce koupit ruský GAZ a udělat z něj svoji Dacii
Zdroj: GAZ

Volkswagen chce koupit ruskou automobilku GAZ. Už s ní spolupracuje, GAZ je totiž montovnou pro automobily VW a Škoda na ruském trhu.

S touto zprávou přišel jako první britský server Automotive News a přestože ani jedna strana jednání nepotvrdila, tak článek se odkazuje hned na pět nezávislých a nepropojených zdrojů. Koncern Volkswagen by přitom neměl koupit celou automobilku, ale jen majoritní podíl.


DOPORUČUJEME: Po shlédnutí tohoto videa z crash testu už nebudete chtít staré auto

GAZ v současné době vyrábí už jen nákladní automobily a v jeho továrně v Nižnim Novgoroděse montují vozy Škoda a Volkswagen z dovezených dílů. Doby slavných modelů Volha jsou už dávno pryč, ale je dobré upozornit, že se na něj pořád nezapomnělo. A to by mohlo hrát koncernu do karet. Pokud čtete web AutoTN.cz pravidelně, nemohlo vám uniknout, že Volkswagen se o levné auto pro východní trhy zajímá už dlouho, v srpnu krachla velká jednání s indickou automobilkou Tata, kterými byla pověřena naše škodovka. 


DOPORUČUJEME: Škodovka už nepracuje s Tatou na projektu levného auta pro Asii

„Obě společnosti dospěly k závěru, že v současné době se ani technické, ani ekonomické synergie nedají realizovat ve společně požadovaném rozsahu,“ znělo oficiální vyjádření. Ze zákulisí vímě, že šlo hned o dvě nová levná auta, která měla stát na platformě, kterou měla pro Tatu připravit právě škodovka. Indická automobilka měla vozy vyrábět, Volkswagen ji však nechtěl svěřit vývoj. Ve hře byla jak nová platforma, tak modifikace stávající platformy MQB, na které stojí spousta nových aut z celého koncernu.


BAVÍ VÁS AUTA A SVĚT KOLEM NICH? STAŇTE SE NAŠIMI FANOUŠKY NA FACEBOOKU!

Podobná akvizice by byla pro koncern VW velmi zajímavá, chtěl by ji uchopit stejně jako kdysi Renault značku Dacia. Mohl by zde recyklovat svoje nápady i výrobní linky, technické know how rozhodně není problém, důraz bude kladen jen na výrobní náklady.  

DOPORUČUJEME: Raději bourat v mokré krabici od banánů, než v Dacii Duster bez airbagů

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Volkswagen

Důležité Události