Ojetina

VIDEOTEST - Vážně koupíte nejlepší BMW za méně než 150 tisíc?

Trojkové BMW řady E46 je fanoušky značky často považováno za nejlepší trojku vůbec a její zbožňování je někdy snad až hraniční. Přesto test auta s najetými 260 tisíci kilometry ukazuje, že má pořád co nabídnout.

Co je jednoznačné, bez toho jestli jste fanoušek nebo je vám BMW ukradené, tak neexistuje snad nikdo, komu by se nelíbil design modelu E46. I v kombíku vypadá dobře a třeba kupé s takzvaným M paketem, to je vysloveně sexy záležitost. I tenhle naftový touring má M paket, což kromě jiných nárazníků a lepších sedaček znamená i sportovnější podvozek a pevnější karoserii. Dvě poslední věci pak mají samozřejmě vliv na to, jak E46 jede.


DOPORUČUJEME: Máte 80 tisíc a chcete praktické a spolehlivé auto? Tak se podívejte po Hondě Jazz! VIDEOTEST

BMW E46 není zdaleka tak bezproblémová jak by se vám mohli někteří jedinci namluvit, ale při správné údržbě platí, že je postavená fortelně a pevně, ostatně i tohle konkrétní auto rozhodně nevypadá na svoje kilometry, a je jedno, jestli se bavíme o tom jak jede, nebo jak vypadá. Pří jízdě oceníte hlavně její podvozek a způsob jakým projíždí zatáčky, a to i přesto, že pod kapotou je „jen“ 150koňový naftový dvoulitr. Na druhou stranu, dlouhodobá spotřeba 5,0 l/100 km je skvělá číslovka a dostatečně pádný argument.


DOPORUČUJEME: BMW 240i na okruhu v Mostě - jak rychlé bude? A jak se řídí?

Při hledání svojí vysněné E46 si musíte dát pozor na pár věcí a smiřte se s tím, že většina aut na které narazíte bude mít pohnutý osud. U turbodieselů se zaměřte na stav turbodmychadla, vstřikovačů a dvouhmotových setrvačníků, vyhněte se raději komplikované převodovce SMG dostupné u verzí 325i a 330i a u verze 320d před faceliftem bývají problémy se vstřikovacím čerpadlem. Když ale pěkný kus najdete, potěší vás jízdní vlastnosti, kvalitní interiér, vynikající řízení, a taky fakt, že spoustu dílů pořídíte za rozumné peníze z druhovýroby.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události