Ford

Máme radost, Mustang Bullitt se vrací!

Máme radost, Mustang Bullitt se vrací!
Zdroj: Ford

Příští rok slaví narozeniny 50. narozeniny detektivka Bullittův případ, proslavená automobilovou honičkou po San Franciscu. Po její premiéře se zelený Mustang se splývavou zádí stal nejprodávanějším modelem.

Film Bullitt, v Čechách známý jako Bullittův případ, měl premiéru v říjnu 1968 a charismatický poručík Steve McQueen v něm tehdy se svým Mustangem GT 390 pronásledoval dva padouchy v Dodge Chargeru. Honička, při které McQueen osobně Mustanga řídil, se řadí mezi jedny z nejlepších automobilových scén, a to zejména pro svou syrovost a autentičnost. Optikou dnešních dní je až s podivem, že automobilka tehdy okamžitě nepřispěchala s nějakou limitovanou nabídkou identického auta jako hrálo ve filmu, protože zájem o modely Fastback v zelené barvě na černých kolech abyl okamžitě enormní.

DOPORUČUJEME: Videotest Ford Mustang V8 Convertible -poradíme vám, jak ušetřit 200 tisíc

Vlastně popularity filmu využil Ford jen dvakrát a nyní se to údajně chystá potřetí. Příští rok by se měl objevit Mustang Bullitt ve své třetí reinkarnaci, opět v zelené barvě a opět s nějakým silným motorem. Podle všeho by to mohlo být už na autosalonu v Detroitu... Původně se zdálo, že se dočkáme ještě dřív, protože už začátkem roku 2017 se objevila video z natáčení reklamy na nový Mustang od Seven Bucks Digital Studios, kde se v několika záběrech objevil zelený Mustang s typickými koly, který víc než připomínal předchozí (pátou) generaci Fordu Mustang Bullitt. Ford podobné zvěsti ale okamžitě dementoval.


DOPORUČUJEME: Víte, proč je Ford Mustang nejprodávanějším sportovním autem na světě?

Nyní by se ale mohlo všechno změnit! Nevíme nic o technice, poslední Mustang Bullit, vyráběný v letech 2008 a 2009, byl nabízen s karoserií v tmavé zelené Dark Highland Green nebo černé barvě. Tehdy bylo prodáno víc jak 5000 zelených a přes 1500 černých Mustangů Bullitt, pod kapotou měli osmiválec 4,6 l s výkonem 315 koní.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Ford

Důležité Události