Automyčka

Mytí auta v zimě: zapomeňte na kartáče, chce to hodně vody!

Mytí auta v zimě: zapomeňte na kartáče, chce to hodně vody!
Zdroj: Archiv AutoTN

Jestli chcete mít na Štědrý den čisté auto s nepoškrábaným lakem, pak se raději vyhněte obloukem kartáčovým myčkám a umyjte ho ručně.

S největší pravděpodobností vypadá vaše auto po uplynulých dnech jako to na fotografii. Špinavé od bláta a soli, v neutěšeném stavu. Jestli s ním ale chcete projet obyčejnou kartáčovou myčkou, pak vás před tím varujeme. Obyčejné mytí, bez oplachu, totiž nenávratně poškodí lak vašeho auta. 


DOPORUČUJEME: Mýt auto v zimě - ANO nebo NE?

Kartáčová myčka sama o sobě laku zrovna neprospívá, ale mýt v ní takhle špinavé auto, to je vysloveně zlo. Všechny ty malé části prachu, soli, ale i drobných kamínků totiž vytvoří něco jako brusnou pastu a kartáče pak dílo zkázy jen dokonají. Auto sice bude čisté, ale lak bude nenávratně poškrábaný. Udělejte to takhle několikrát po sobě a na jaře budete koukat, jak ten zářivě svítivý lak zmatovatěl a budete se shánět po odbornících na renovací laku. Běžná kartáčová myčka by za těchto podmínek měla být jen řešením z nouze, nebo byste měli auto napřed nechat omýt vysokotlakým mytím a teprve pak projet myčkou.


DOPORUČUJEME: Servis vašeho auta - tohle všechno zvládnete sami

„V zimě je nejlepší auto opravdu nechat umýt ručně, nebo tomu tu chvíli věnovat a umýt si auto sám,“ říká Jan Říha, majitel autolakovny. „Sám svoje auto pečlivě před zimou navoskuji a pak ho myji ručně, chce to hlavně spoustu vody na předmytí a pak ideálně i dva kýble - v jednom houbu namáčíte a auto myjete, v druhém houbu vypláchujete. Kartáčové myčky lak tazvaně rozšlehají a pak je to na kopletní rozleštění. Ale pozor, jezdím do myčky v zimě taky, ale jen do těch, kde se používá aktivní pěna na předmytí a kde mají hodně vody. Ale pravda je, že tam jezdím jen párktrát za zimu, abych nechal opláchnout i podvozek. Jinak si auto umyvám sám.“


DOPORUČUJEME: Jaký program v myčce máte vybrat?

Pokuď tedy chcete mýt auto na zítřek čisté, tak si zajeďte na nejbližší wapku a auto si umyjte ručně, nebo ho alespoň předmyjte než vjedete do myčky, abyste lak karoserie maximálně ochránili. Jinak se totiž na jaře budete divit...

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události