Aukce

Máte zájem? Superkára ze sbírky Eltona Johna je na prodej

Máte zájem? Superkára ze sbírky Eltona Johna je na prodej
Zdroj: Silverstone Auctions

Unikátní V550, který si rocková legenda koupila v roce 1997, jde na konci února do aukce. Cena zřejmě vyšplhá přes sedm milionů.

Elton John si tenhle Aston Martin pořídil do své sbírky jako nový v roce 1997. Aukční důl Silverstone bude auto dražit na akci Race Retro Classic Car, která proběhne 23. a 24. února ve Stoneleigh Parku nedaleko anglického Coventry.

"Sir Elton je globální superstar a stále po celém světě plní hlavní titulky, takže je potěšením nabídnout k prodeji tento Aston Martin, který si v roce 1997 objednal,” uvedl Adam Rutter ze společnosti Silverstone Auctions.

Související obsah

Ale jméno původního majitele není jediné, čím je tohle žihadlo z devadesátek unikátní. Jde o jedno z 239 aut, které byly ručně vyráběny v továrně Newportu Pagnell.

Vantage V550 s výrazným předním spoilerem a velkými koly byl skvěle udržovaný, má najeto jen 8.663 mil, což je v přepočtu 13.860 km. I kožený interiér je v perfektním stavu. Pod kapotou má osmiválec s výkonem 550 koní a točivým momentem 748 Nm. Z nuly na sto umí za necelých pět vteřin a poradit by si měl s rychlostí 290 km/h. Rocker se v něm mohl cítit v duchu jednoho ze svých hitů jako Rocket Man. I když ovládat tohle superauto své doby nebylo snadné, hlavně kvůli jeho váze.

Oficiální odhad uvádí cenu v rozmezí 190.000 až 240.000 liber, ale očekává se, že by některý ze sběratelů mohl zaplatit víc než 250.000 liber, tedy přes sedm milionů korun.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události