Škoda

PRVNÍ FOTKY: Takhle bude vypadat nová Škoda Fabia

PRVNÍ FOTKY: Takhle bude vypadat nová Škoda Fabia
Zdroj: Škoda Auto

Přepracovaná Fabia dostane nový design a výbavu. Jezdit bude jen na benzin. Automobilka ji oficiálně představí v březnu na ženevském autosalonu.

Nový design přídě i zádě, úplně nová diodová světla, lepší výbava v bezpečnosti i zábavě a už žádné dieslové motory. To jsou novinky bestselleru z Mladé Boleslavi.

Škoda zveřejnila první fotky inovované Fabie, a to ve verzi hatchback i combi. Auto představí v březnu na autosalonu v Ženevě. Na trh novou Fabii pošle v druhé polovině roku.

„Modifikovaný design přední a zadní části podporuje mimořádně hodnotný a současně nezaměnitelný vzhled vozu, který dotvářejí nově tvarované hlavní a mlhové světlomety a výrazně přepracovaná maska chladiče,“ popsal novinky Pavel Jína ze Škoda Auto.

Související obsah

Diodové světlomety bude mít Fabia vůbec poprvé – vpředu i vzadu. Nová je také nabídka kol z lehkých slitin, pro hatchback budou poprvé na přání i s průměrem 18 palců.

Fabia dostala také nový design přístrojového štítu, dekorační prvkuy na přístrojové desce a nové jsou i dvoubarevné vzory potahových látek.

Na výběr bude ze čtyř litrových motorů. Motory MPI s nepřímým vstřikováním paliva dávají 44 kW (60 k), resp. 55 kW (75 k). Dva motory TSI disponují pokročilými technologiemi, včetně přeplňování a přímého vstřikování benzinu do válců, což jim umožňuje produkovat nejvyšší výkon 70 kW (95 k), resp. 81 kW (110 k). Oba motory TSI nově dostaly filtr pevných částic. Nejvýkonnější ze čtveřice motorů je v nabídce také se sedmistupňovou převodovkou DSG.

Žádný dieslový motor v nabídce nebude. „Nabídka motorů v této modelové řadě se nově soustřeďuje na sofistikované zážehové pohonné jednotky, které aktuálně v kategorii malých vozů zákazníci poptávají. Parametry moderních zážehových tříválcových motorů se díky dále zlepšené hospodárnosti a příkladně nízkým emisím pohybují na srovnatelné úrovni jako u vysoce účinných vznětových motorů,“ uvádí automobilka.

Škoda modernizovala i asistenční systémy. Fabie pohlídá mrtvý úhel, monitoruje co se děje za vozidlem a varuje před kolizí při couvání. Nové světlomety dostaly také automatické přepínání z dálkových na potkávací světla.

Infotainment systém se ovládá 6,5palcovým displejem a je připojen na online služby. Škoda rozšiřuje i nabídku Simply Clever prvků – například škrabku na led s měřením hloubky dezénu pneumatik, oboustranný koberec do kufru nebo přenosnou LED-svítilnu.

Související obsah

Od roku 1999 se prodalo víc než čtyři miliony vozů Fabií, současná třetí generace překonala hranici 500 000 prodaných vozů. Jde o nejprodávanější model značky.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události