Automobilky

Nová vlajková loď Peugeotu: Luxusní fastback s číslovkou 508

Nová vlajková loď Peugeotu: Luxusní fastback s číslovkou 508
Zdroj: Peugeot

Novou vlajkovou lodí automobilky Peugeot se stane model 508, který bude mít premiéru na autosalonu v Ženevě. Na trh se dostane na podzim letošního roku.

Tohle auto má ztělesňovat generační skok automobilky Peugeot. Posun k luxusu, designu a novým technologiím. Má to být top model francouzské značky.

„Po úspěchu našich posledních novinek a naší SUV ofenzivě jsme se při realizaci naší vize velkého sedanu Peugeot museli řídit stejným cílem - způsobit revoluci na trhu díky nabídce, která bude konkurenceschopná i s těmi nejlepšími značkami. Peugeot 508 se prosazuje jako dokonalé ztělesnění našeho cíle, který jsme si stanovili již před několika lety - udělat ze značky Peugeot nejlepší mainstreamovou automobilovou značku,“ tvrdí Jean-Philippe Imparato, generální ředitel společnosti Peugeot.

Související obsah

Cíl designérů značky byl v případě 508 jasný:  Přejít od klasické čtyřdveřové siluety s odděleným zavazadlovým prostorem k pětidveřové karoserii, která v sobě spojuje prvky karoserií typu kupé a fastback.

„Nový Peugeot 508 završuje designovou obměnu naší modelové řady. Využívá všechny stylistické principy, které jsme rozvinuli u našich nejnovějších koncepčních vozů, jako je Peugeot Exalt nebo Peugeot Instinct,“ říká Gilles Vidal, šéfdesigner značky Peugeot.

Související obsah

Nový Peugeot 508 upoutá dynamickým postojem. Výška vozu byla snížena na pouhých 140 cm a jeho aerodynamické linie připomínají styl kupé. Plochá, široká a členitá kapota byla snížena na maximum. Přední strana působí až agresivně.

Uprostřed jemně propracované šachovnicové masky chladiče trůní logo lva a na nose kapoty je umístěno označení 508. Nový Peugeot 508 tak vzdává hold svým slavným předchůdcům, vozům Peugeot 504 a 504 kupé.

Nový Peugeot 508 má představovat pozvánku k cestování první třídou. Tomu odpovídá interiér auta s uspořádáním Peugeot i-Cockpit®. Zrak upoutá velkolepá a luxusní palubní deska, velký kapacitní desetipalcový HD dotykový displej formátu 8:3 a vyvýšený přístrojový panel s displejem s vysokým rozlišením a úhlopříčkou 12,3 palců.

Panel je plně konfigurovatelný a přizpůsobitelný, má šest různých režimů zobrazení. Je umístěn nad volantem a co nejblíže osy pohledu řidiče. Nabízí tak všechny informace potřebné k jízdě.

Volba a kvalita materiálů použitých u dekorativních prvků nebo u čalounění a péče věnovaná jejich zpracování – to vše přispělo k tomu, že na posádku čeká příjemné, moderní a elegantní prostředí kabiny.

Vůz Peugeot 508 je vybaven motory nejnovější generace PureTech a BlueHDi (všechny s technologií SCR) splňujících emisní normu Euro 6.c (6.2) s hodnotami emisí CO2 „Best in Class“.

Související obsah

V nabídce budou dva nové typy benzínových motorů v závislosti na daném trhu: 1.6 PureTech 180 k s automatickou osmistupňovou převodovou a 1.6 PureTech 225 k, u verze GT také s automatem.

Dieselové motory budou čtyři, ale nabídku automobilka přizpůsobí daným trhům. Základem jsou motory 1,5 l a 2,0 l BlueHDi. 1.5 BlueHDi 130 k je jediná verze s manuální šestistupňovou převodovkou. V nabídce bude i v automatu, stejně jako 2.0 BlueHDi s výkonem buď 160 k, nebo 180 k.

Peugeot 508 se vyrábí ve francouzských Mylhúzách, továrny v Trémery a Douvrinu dodávají motory. Ryze francouzský původ pak potvrzuje označení „Origine France Garantie“.

Nový model bude ve světové premiéře představen na ženevském autosalonu a na mezinárodní trhy vstoupí v září.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události