Motor

VIDEO: Děsivý nález pod kapotou! I tohle se může skrývat v motoru

Podivné zvuky vycházející z motoru nemusí vždycky znamenat závadu. Přesvědčil se o tom 55letý Thajec, který pod kapotou našel hodně strašidelného hosta.

To se tak stává, když v Thajsku chcete vyrazit na nákup... 55letý Thaichai Kongnimit přišel ve středu ráno ke svému nissanu, ale z motoru vycházelo podivné syčení. Otevřel kapotu, aby zkontroloval, co mu to uchází, a zůstal stát hrůzou. Nejednalo se o žádnou závadu, pod kapotou si hověla stočená jedovatá kobra královská!

Otec tří dětí po prvním okamžiku hrůzy, doběhl zpátky do svého domu a zavolal pomoc. Na místo vyrazil expert na odchyt hadů, který z auta po dvou minutách vytáhl přes čtyři metry dlouhého hada.

Zdroj: YouTube.com

Kobra královská je nejdelší jedovatý had na světě. "Mohla mě zabít. Otevřel jsem kapotu, abych se podíval do motoru, a byl jsem asi 30 cm od ní,“ popisoval stále rozrušený majitel auta.

Lovec plazů uložil kobru do pytle a v nedaleké džungli ji vypustili zpátky do přírody. Jak jsou takové nálezy v thajské provincii Surat Thani běžné, agentury neuvádějí. Každopádně zmíněný majitel auta už asi navždy bude otevírat kapotu s velkým respektem.

Související obsah

V našich zeměpisným podmínkách je nejčastějším zvířetem, které se nastěhuje pod kapotu auta, jednoznačně kuna. Vyškube izolaci a udělá si hnízdo. Ale do motoru občas zabrousí i kočky nebo netopýři.

V jiných končinách se ale na motorech vyhřívají evidentně mnohem děsivější „poklady“. Co všechno se dá kromě kobry najít pod kapotou, se podívejte ve fotogalerii:

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události