Automobilky

Podivný "mutant" z devadesátek. Futuristická Toyota NCSV

Podivný "mutant" z devadesátek. Futuristická Toyota NCSV
Zdroj: Toyota

Tak takhle si konstruktéři Toyoty v 90. letech představovali netuctové auto pro tehdejší generaci třicátníků. Příznivcům světa elektroniky a počítačových her nabídli svůj pohled do budoucnosti, když v roce 1999 představili model NCSV.

Výjimečné koncepční vozítko s vlastnostmi typickými nejen pro kupé, sedany, ale také pro kombíky se dočkalo u motoristické veřejnosti velmi dobrého přijetí. Výrazné linie karosérie upoutají i dnes.

„NCSV se na první pohled liší od jiných aut. Je to vůz určený pro řidiče, kteří si potrpí na nekonvenční, avšak praktická řešení,“ tvrdil před lety Takeshi Yoshida, hlavní inženýr, jenž měl vznik futuristického NCSV na svědomí.
 

Související obsah

Profil modelu má velmi blízko ke sportovním autům. Přední a střední sloupek svírají značný úhel, k tomu přidejme sníženou světlou výšku a sedmnáctipalcové disky obuté do pneumatik o rozměrech 205/45.

NCSV má sportovní předek, zadní část zase odkazuje na ultralehká letadla.

I design interiéru byl vytvořen s myšlenkou na generaci, která vyrostla v éře počítačů a elektroniky. Kokpit tvoří metalické materiály, střední panel plynule přechází ve středový tunel s pákou převodovky.

Související obsah

Jak řidič, tak spolujezdec na předním sedadle mohou využívat monitory, které dle potřeby zobrazují různé informace. Třetí obrazovka určená pro ostatní pasažéry se nachází vzadu a dá se sklopit.

Sedadla NCSV mají výrazně sportovní profil, ta zadní jsou rozdělena v poměru 60:40, což umožňuje převážení delších předmětů v kufru. Navíc lze zadní sedadla posunout o 120 mm a zvětšit tak úložný prostor.

Narozdíl od řady současných crossoverů byl tenhle koncept opravdu originální, do sériové výroby se ale nikdy nedostal.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události