Autosalon Ženeva

Škodovka, Lambo i ubývající krásné hostesky. Podívejte se do Ženevy

Švýcarská Ženeva bude patřit několik následujících dnů vozům. Koná se tam už 88. ročník tradičního autosalonu. Letos bude trochu odlišný. V čem? Podívejte se v reportáži.

Desítky automobilek, stovky nových vozů a velké množství vymožeností. Ženevský autosalon stejně jako každý rok nabízí spoustu zajímavého k vidění.

Mladoboleslavská automobilka si pro Ženevu připravila tři novinky. Vedle Kodiaqa v nejvyšší výbavě Laurin a Klement a Fabie další generace se pochlubila koncptem crossoveru Vision X.

Související obsah

Jednou z novinek, kterou tady prezentoval VW je I.D. Vizzion. Volant a palubní desku byste v něm hledali marně. „Je to představa značky VW jak budou vypadat vozy v roce 2030. V té době všechny vozy budou již plně elektrické a plně autonomní. Řidič už nebude mít tu hlavní úlohu řízení, tu převezme plně automobil,“ popsal PR mamažer VW David Valenta.

Dvě novinky tu má mnichovská automobilka: BMW M8 Grand coupé je předzvěstí, jak bude vypadat nová osmičková řada v příští generaci, a premiéru si odbyla i druhá generace úspěšného SUV BMW X4.

Jedna z automobilek, která tady v Ženevě prezentuje budoucnost supersportů, je italské Lamborghini. Přivezlo své Terzo Millennio, supersport třetího tisíciletí.

Úžasný koncept. A hlavně: Elektromobil! Eletromotory má tahle extrémní raketa v každém ze čtyř obřích kol, takže umí přenášet točivý moment podle dostupné trakce na každé kolo zvlášť. „Je to náš závazek budoucího supervozu budoucnosti. Je to naše prohlášení jak by vypadalo Lamborghini na elektřinu,“ popisuje Mitja Borkert, designer Lamborghini Centro Stile.

Jedno z nejluxusnějších aut, které je v Ženevě vystavené, je speciální Pagani Zonda. Vyrobené budou pouze tři kusy a vydražená bude za minimálně 10 milionů eur.

Oproti minulým rokům v Ženevě ale výrazně ubyl počet hostesek. Stánky některých automobilek nezdobí štíhlé a spoře oděné krásky. I výrobci aut totiž reagují na kampaň zaměřenou proti sexuálnímu obtěžování žen #MeToo. Přesto krásné hostesky z autosalonu úplně nevymizely.

Brány ženevského autosalonu se pro veřejnost otevřou ve čtvrtek a auta budou vystavena až do 18. března.

TV Nova / Šimon Pilek / TN.cz,
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události