Volkswagen

Stvořeno pro extrém: Nové Polo R Supercar chce vítězit

Stvořeno pro extrém: Nové Polo R Supercar chce vítězit
Zdroj: Volkswagen

Nové Polo R Supercar z dílen oddělení Volkswagen Motorsport oslavilo světovou premiéru v Autostadtu ve Wolfsburgu. Po zisku mistrovského titulu Johana Kristoffersona v roce 2017 se automobil s pohonem všech kol a výkonem 570 k pro mistrovství světa FIA v rallycrossu (WRX) se prezentuje v nové podobě.

Kromě optimalizované aerodynamiky čelní partie se nové Polo R Supercar postaví na start s vylepšeními v oblasti zadního spoileru.

Zdroj dynamiky má přinést i strategické partnerství s vývojovým centrem Volkswagen R pro nejvýkonnější a nejsportovnější sériově vyráběné modely VW.

Související obsah

Polo R Supercar se na první pohled odlišuje od svého předchůdce vnějšími panely karoserie. „Nejdůležitější změny oproti verzi z loňského roku jsme uskutečnili v oblasti čelní partie,“ vysvětluje Fabrice van Ertvelde, technický vedoucí projektu účasti značky Volkswagen ve WRX.

Zdroj: Volkswagen

Konstruktéři si pohráli s hodně citlivou oblast chlazení motoru. Aerodynamika má dát vozu Polo R Supercar výrazně vyšší efektivitu. Nový zadní spoiler vytváří vyšší přítlak a nabízí širší možnosti nastavení.

Polo bylo v mnoha detailech zdokonaleno také pod kapotou, aby bylo optimálně připraveno na krátké závody s těsnými a atraktivními souboji. Pro nové auto si na premiéru přijeli i jezdci VW: úřadující mistr světa v rallycrossu Johan Kristoffersson a majitel týmu a rallycrossová “superstar“ Petter Solberg.

"Naším cílem samozřejmě je dát Johanovi a Petterovi do rukou skvělý vůz, s nímž budou moci bojovat o titul mistra světa. Věřím, že se nám to podaří a že nové partnerství se společností Volkswagen R vnese do hry ještě více dynamiky,“ říká Sven Smeets, ředitel oddělení Volkswagen Motorsport.

Související obsah

"První testy proběhly velmi dobře. Vývojový tým oddělení Volkswagen Motorsport odvedl velkolepou práci. Jako mistr světa jsem samozřejmě pod velkým tlakem, ale to si nepřipouštím. Naopak se těším na úžasné a doufejme i napínavé duely s konkurencí,“ prohlásil Kristoffersson, který bude jako úřadující mistr světa nastupovat se startovním číslem 1.

Zdroj: Volkswagen

Sezóna WRX startuje o víkendu 14. a 15. dubna v Barceloně. Mistrovství světa FIA v rallycrossu zahrnuje dvanáct podniků na třech kontinentech. Účastníci seriálu se poprvé představí na nově vybudovaném okruhu v Silverstone a premiérově budou závodit i v USA, v texaském Austinu . Do nejvyšší třídy RX Supercar Series je v současnosti přihlášeno 15 posádek.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Volkswagen

Důležité Události