Subaru

Subaru WRX STI bude, ale bude mít hybridní pohon. A nejen to...

Subaru WRX STI bude, ale bude mít hybridní pohon. A nejen to...
Zdroj: Subaru

Fanouškové ikonického Subaru WRX (ano to je ten modrý sedan s křídlem a zlatými koly) ještě pořád pláčou, protože Subaru oznámilo konec jeho výroby. Značka se však nehodlá vzdát a slibuje, že označení WRX STI udrží ve hře!

Když před pár týdny vyšlo najevo, že Subaru kvůli emisním limitům přestane v Evropě prodávat ikonický model WRX STI, byl z toho poprask. Konec další legendy! Subaru sice hned přispěchalo s prohlášením, že ještě skoro dva roky bude stávající WRX STI v prodeji, ale všichni se stejně ptali: „No a co bude potom?“ Teď už víme o trochu víc, Mamoru Ishii, šéfdesignér značky, se totiž nechal slyšet, že koncept Viziv naznačuje, jak bude vypadat nové WRX STI...


DOPORUČUJEME: WRX STI - v Anglii už prodávají speciální modely a rozloučenou...

Takže opravdu bude? Podle všeho ano. Ale bude mít určitě hybridní pohon. Je otázkou, jakou podobu bude mít, ale moderní hybridní pohonné jednotky v současných autech už ukazují, že to nemusí být vždy úplně na škodu a my chceme věřit tomu, že Subaru nastaví auto tak, aby to pořád byla továrna na zábavu. Je však diskutabilní, jestli vydrží koncepce plochého čtyřválce, protože zrovna tenhle motor se pro kombinaci s elektromotorem moc nehodí. A Ishii taky řekl, že pro zákazníky je prioritou pohon všech kol, ne boxer. Takže co vy na to? WRX STI s hybridním čtyřválcem a výkonem 350 koní... Palec nahoru nebo dolů?


DOPORUČUJEME: Subaru se oficiálně vyjářilo ke konci WRX STI

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události