Nordschleife

VIDEO: Turisté vjeli na závodní okruh, málem je to stálo život

VIDEO: Turisté vjeli na závodní okruh, málem je to stálo život
Zdroj: YouTube.com

Tihle chlapíci si vyjeli na slavný okruh Nordschleife německého Nürburgringu a měli hodně namále. Jejich malý mercedes se rozmlátil v několika saltech.

Obrovské štěstí měla dvojice mužů, kteří se rozhodli otestovat své řidičské dovednosti na Severní smyčce, která je součástí závodního okruhu Nürburgring v Německu. V jedné z mnoha prudkých zatáček nezvládli svůj Mercedes-Benz třídy A a skončili v kotrmelcích. Po zhlédnutí záběrů nehody je až neuvěřitelné, že z auta vylezli živí a dokonce bez vážnějších zranění.

Závodní trať Nordschleife se využívá i k testování a ve volných dnech na ni mají přístup amatérští jezdci a nadšenci. Okruh má status veřejné jednosměrné zpoplatněné silnice, na kterou při takzvaných turistických jízdách může se svým autem každý, kdo si zaplatí.

Prodloužený velikonoční víkend byl první velkou příležitostí pro “turisty“ a právě v rámci pátečních otevřených jízd vjeli na Severní smyčku i dva muži v mercedesu.

Související obsah

Na záběrech jejich nehody je vidět, jak bílé auto vletí do prudké zatáčky už na střeše a rozbíjí se v kotrmelcích. Hatchback se pak odrazí od stěny a vrací se na kola. Z přední část se valí bílý kouř.

Po krátkém okamžiku, kdy se zdá, že posádka musí být vážně zraněná, se dveře otevírají, řidič i spolujezdec vystupují a utíkají z trati. Spolujezdec je na tom hůř, opírá se o bariéru a zvrací. Oba jsou v šoku, ale žádné vážné zranění nemají.

To jejich auto dopadlo hůř, vypadá na odpis. Musí pro něj přijet odtahovka a nehoda tak bude stát posádku další sumu navíc. Za poškození svodidel, úklid a odtah se na Nürburgringu platí i tisíce eur. I tak si ale oba muži určitě oddychli a závodní okruhy budou teď nejspíš testovat jen v počítačových hrách.

Na následujícím videu z uplynulého víkendu se můžete podívat, jak to na slavné trati pod hradem Nürburg vypadá, když se na ni vydají “turisté“. Kolize k tomu už tak nějak patří, ale občas jsou to skutečně zvláštní a dost riskantní manévry:
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Nordschleife

Důležité Události