Uzavírka

Kde se stala chyba? Na kruháč v Třebíči se nevejdou autobusy

Je to sice jen provizorní řešení během rekonstrukce, ale i tak dost nepovedené. Kruhový objezd, který nově vyznačili v centru Třebíče, dává šoférům slušně zabrat.

Ne vždy a ne všechno vyřeší kruhový objezd. Ten, který nově vznikl v centru Třebíče, je toho důkazem. Stavební inženýři postavili některým řidičům autobusů a nákladních aut do cesty hodně těžkou překážku.

Jak je vidět na záběrech, někteří šoféři se snaží zkoušku zručnosti splnit, manévrují mezi chodci a sloupy veřejného osvětlení, dokonce musejí na objezdu couvat. Jiní se tím ani nezdržují a rovnou projedou protisměrem. Při míjení a vytáčení jde o milimetry. Jen se štěstím se tam zatím nestala žádná nehoda.

Související obsah

Nově vyznačený kruhový objezd je na křižovatce ulic Bedřicha Václavka a Jungmannova. Místo teď bude hodně frekventované kvůli dlouhodobé rekonstrukci průtahu městem.

Firma, která minikruháč projektovala ale řešení hájí. Vyjádření si přečtěte zde: 

Související obsah

Křižovatkou vede objízdná trasa pro vozidla do 7,5 tuny jedoucí od Brna na Jihlavu a také pro některé autobusové linky.

Vyznačit kruhový objezd ale nebylo to pro některé řidiče to nejlepší řešení. Od víkendu s ním bojují i šoféři osobáků, kteří nejsou na provizorium zvyklí. Někteří si cedulí upozorňujících na změnu v přednosti jízdy nevšímají, další je ignorují záměrně.

Radnice v Třebíči musela udělat i další dopravní rošády. Uzavírky odstartovaly se začátkem dubna, rekonstrukce potrvá až do října. A řidiči se mají evidentně na co těšit...

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Uzavírka

Důležité Události