Lamborghini

Extrémní úprava elegantního Lamba. Je to drsná krása, nebo barbarství?

Extrémní úprava elegantního Lamba. Je to drsná krása, nebo barbarství?
Zdroj: Mecum Auctions / Art Kustoms

Co si myslíte o takhle extrémní úpravě? Z klasické italské káry Lamborghini Espada vznikl takzvaný hot rod, tedy drsně upravený vůz s odhaleným motorem. Teď je tohle monstrum na prodej.

Vozy speciálně upravené pro výkon a co nejvyšší rychlost na rovných tratích s úmyslně chybějícími díly karoserie, bez laku, s podvozkem proklatě nízko a s trčícím motorem. Úmyslně vypadají jako nedokončené. Říká se jim “rat rod” nebo “hot rod” a hlavně v Americe jsou hodně populární.

Tato konkrétní kára vznikla v režii francouzské dílny Danton Arts Kustoms, která se na podobná monstra specializuje.

Související obsah

Základem bylo zvláštní, ale krásné GT Lamborghini Espada - vzácný kousek vyráběný v letech 1968 až 1978, jehož elegantní tvary ve stylu kupé nakreslil designér Marcello Gandini, který stojí i za návrhy Lamborghini Countach či Miura nebo Lancie Stratos.

Francouzi z vozu vytvořili hot rod, který původní klasiku moc nepřipomíná. Obdivovatele si jistě najde, ale nejspíš bude i dost těch, kteří tuhle úpravu označí za barbarství.

Agresivní verze vozu byla postavena na oslavu 50. výročí Lamborghini Espada v roce 2018 a je vůbec prvním “hot rodem” inspirovaným Fabiem Lamborghinim, píše magazín Carscoops.

Hot rod stojí na původním podvozku Espady. Také odhalený motor je původní dvanáctiválec o objemu 3,9 litru s výkonem přes 300 koní. Vpředu má obří 19palcová kola, vzadu ještě o plec větší. Speciální červené disky byly vyrobeny na zakázku v Kanadě.

Související obsah

I po úpravě je vůz čtyřmístný, ale zásahy do interiéru jsou také výrazné, převažuje tu hlavně svařovaný kov. Kovový “nedokončený” styl uvnitř i zvenku doplňuje italská trikolóra na počest Lamborghini. Karoserii zdobí i podpis Fabia Lamborghiniho, synovce zakladatele legendární značky Ferrucia.

Specifický hot rod teď zamířil do aukce. Aukční dům Mecum odhaduje cenu až na čtvrt milionu dolarů, tedy přes 5,5 milionu korun.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události