Historie

Úžasné záběry: Projeďte si Monte Carlo jako závodník z roku 1962

Úžasné záběry: Projeďte si Monte Carlo jako závodník z roku 1962
Zdroj: YouTube

Je to jiný svět. Úžasný svět s neopakovatelnou atmosférou. Prohlédněte si parádní záběry, které vás vrátí do roku 1962 na trať do Monaka mezi drsné chlápky za volantem, překrásné stroje a řev motorů starých formulí.

Když si uvědomíte, na co se v 60. letech minulého století natáčelo, pochopíte, že se právě díváte na něco úžasného. Bohaté barvy, široké akční záběry... a hlavně ta atmosféra.

Tehdejší kamery byly nemotorné stacionární obludy, točilo se na celuloid, kvalita byla většinou bídná. Ale tady jsou záběry z jedoucího auta! Z vrtulníku! Včetně velmi slušného zvuku.

I proto je tohle video, které zachycuje Velkou cenu Monaka v roce 1962, opravdu unikátní. Jde o část západoněmeckého dokumentu ze 60. let, který nese název Létající Clipper (či češtině Pod bílými plachtami) a jinak nemá se závoděním vůbec nic společného. Je to cestovní deník z plavby jachty po světových mořích v poválečné éře.

Související obsah

Kousek zachycující Grand prix F1 je ale fakt paráda: monacký kníže, princezna Grace, diváci podél trati, burácející Ferrari a Lotusy v zakroucených uličkách a tunelech, Graham Hill či Bruce McLaren za volantem... No, podívejte se sami.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Historie

Důležité Události