Škoda Auto

SUV bez střechy: Ve Škodě přestavěli Karoqa na kabriolet

SUV bez střechy: Ve Škodě přestavěli Karoqa na kabriolet
Zdroj: Škoda Auto

Nový vůz z otevřenou karoserií, který vychází z modelu Karoq, vzniká v dílnách v Mladé Boleslavi. Kabriolet dostal čtyřválcový motor 1,5 TSI, se kterým sériová auta dosahují maximální rychlosti 204 km/h a z 0 na 100 km/h akcelerují za 8,4 s. Zbývá jen vymyslet jméno.

Studii navrhlo a pracuje na ní 23 žáků podnikového učiliště Škoda Auto. Je to už pátý vůz, který z dílen učiliště v Mladé Boleslavi za poslední roky vyjede. Ve Škodovce jim říkají Azubi Cars, učni a studenti na těchto studiích ukazují svůj konstruktérský talent.

Čtyřdveřový kabriolet vychází ze sériové verze kompaktního SUV Karoq. Ale díky tlumičům převzatým z modelu Octavia RS se snížila světlá výška. Délka vozu se nemění, činí 4382 milimetrů, stejná zůstala i šířka (1811 mm) a rozvor (2638 mm).

Související obsah

Na designu začali mladí konstruktéři pracovat loni v říjnu. Letos v lednu pak zahájili výrobu s veškerou podporou odborníků automobilky v oblastí technického vývoje, designu a výroby. Studenty motivovala informace, že by jejich koncept mohl být i inspirací pro další vývoj vozů Škoda.

Mladí tvůrci nejdřív zvažovali úpravu jiného modelu na závodní vůz, pak se ale rozhodli využít Karoq a koncepci postavit na kabrioletu pro mladé aktivní lidi, kteří se rádi baví.

Náročnou úpravou prošla hlavně karosérie sériového Karoqu. Po odstranění střechy bylo nutno upravit dveře. Kompletně přepracována byla zadní část vozu včetně pátých dveří, které museli žáci nově navrhnout a vyrobit.

Vzhledem ke změnám na karoserii musel být upraven i výfukový systém. Nového designu se dočkaly taky sloupky a výrazné změny budou k vidění na předním i zadním nárazníku.

Pozornost upoutají decentně svítící loga značky. Dalšími nepřehlédnutelnými detaily jsou upravené blinkry nebo podsvícené kliky dveří. Za tmy se na vozovku z předního a zadního nárazníku promítá logo Škoda.

Související obsah

Teď žákovský vůz čeká na premiéru, veřejnosti bude nová studie představena v červnu. Pro úplné dokončení jedinečného kabrioletu zbývá 23 studentům rozhodnout o poslední věci - jméně. Výběr je prý ve finální fázi.

Strojírenské učiliště v Mladé Boleslavi, založené už v roce 1927, nabízí mladým lidem tří- a čtyřleté studium technických oborů, ukončené výučním listem nebo maturitou. V současné době se v denním studiu vzdělává více než 900 studentů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události