Škoda

Chcete vidět jak se vyrábí Karoq a Kodiaq? Podívejte se do fabriky!

Chcete vidět jak se vyrábí Karoq a Kodiaq? Podívejte se do fabriky!
Zdroj: Škoda Auto

Škodovka nabízí dvouhodinovou exkurzi do závodu v Kvasinách. Je to s průvodcem a zadarmo.

V Mladé Boleslavi se můžete na výrobu Octavií podívat už dlouho, teď nově jsou exkurze i do modernizovaného závodu v Kvasinách, kde se vyrábí Škody Karoq, Kodiaq a Superb. Během dvouhodinové prohlídky je průvodci provedou nejen prezentačními prostory, ale také svařovnou a konečnou montáží. Exkurze je zdarma a návštěvníky provázejí zkušení zaměstnanci. Ve zkušebním provozu navštívilo závod téměř 900 lidí.


DOPORUČUJEME: Baví vás auta? Podívejte se na naše videotesty!

„V Kvasinách se škodovky vyrábějí už dlouho a my jsme na to náležitě hrdí,“ říká Jiří Černý, vedoucí výroby. „Průvodci jsou zkušení zaměstnanci, kteří mají ke škodovce osobní vztah a umí návštěvníkům vysvětlit nejen odborné věci, ale i spoustu věcí z historie a z praxe.“ Jedním z průvodců je třeba Bohuslav Čtvrtečka, který pro škodovku pracuje už 46 let. Působil nejen v Kvasinách, ale třeba i v Chile, kde se podílel na výrobě Octavie Combi. Dalším průvodcem je pak Vladimír Holoubek, zapálený škodovák, který se víc než 50 let věnuje historii automobilky.

DOPORUČUJEME: Auto bez povinného ručení? Zaplatíte až 90 korun denně!

Závod v Kvasinách funguje už od roku 1934, před sedmdesáti lety z něj vyjela první škodovka, i tehdy to byl model Superb. Pak se tady vyráběly Felicie, 110R Coupé, ale třeba i Pick-upy, nebo modely Roomster a Yeti. Aktuálně je závod v Kvasinách po velké rekonstrukci, která stála víc jak 11 miliard korun.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události