Billboardy

Všechny nelegální billboardy zmizí do konce léta, slibují majitelé

Do konce léta by měly zmizet všechny billboardy, které jsou v ochranném pásmu českých dálnic a silnic první třídy. Slibuje to svaz provozovatelů venkovní reklamy. Naplnění zákona, který platí od loňského září, zdržují nejčastěji spory s majiteli.

Je 7. dubna ráno a řidič jedoucí po dálnici D11 nezvládá řízení, vyjíždí mimo vozovku a naráží do reklamního poutače. Není připoután. Na místě umírá.

Billboard neměl u dálnice už osm měsíců co dělat. Stejně jako stovky dalších. Ale ani tragická nehodo toho moc nezměnila. Takhle vypadá situace dnes: Na prvních osmnácti kilometrech dálnice D11 z Prahy do Hradce Králové - tedy tam, kde se zmíněná smrtelná nehoda stala – jsme napočítali deset billboardů.

Související obsah

“Aktuálně bylo odstraněno na 450 reklamních zařízení z oblasti dálnic, nějakých cirka devět set jich zbývá odstranit," shrnuje situaci v Česku mluvčí ministerstva dopravy Zdeněk Neusar.

Provozovatelé se přitom v prosinci zavázali, že odstraní pět poutačů denně. Teď slibují, že do konce léta zmizí všechny nelegální billboardy.

“Máme v podstatě trvalou objednávku na společnost, která billboardy odstraňuje s tím, že máme i příslib, že by do konce léta měla být naše zařízení odstraněna," potvrdil mluvčí Svazu provozovatelů venkovní reklamy Lukáš Váňa.

Související obsah

Zákon jednoznačně stanovil provozovatelům povinnost odstranit billboardy z ochranných pásem vedle dálnic a silnic prvních tříd už vloni 1. září.

TV Nova / TN.cz,
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události