Tesla

Auto vs. letadlo. Obří boeing, nebo nejsilnější elektromobil?

Elektromobil Tesla Model X opět předvedl svou tažnou sílu. V rámci kampaně australské letecké společnosti se jí podařilo roztáhnout obří letadlo Boeing 787-9 Dreamliner, největší hvězdu aerolinek Qantas. Tím se Tesla zapsala do Guinnessovy knihy rekordů.

Tesla Model X je papírově nejsilnější elektromobil světa. Se svou tažnou silou dokáže podle výrobce utáhnout rychlostí až 90 km/h přívěs o hmotnosti 2250 kilogramů. Existují ale důkazy, že dokáže i mnohem víc.

Související obsah

Jedním z nich je aktuální reklamní kampaň australské letecké společnosti Qantas, při které se podařilo vytvořit světový rekord. Tesla na letišti v Melbourne roztáhla 110 tun vážící letadlo Boeing 787-9 Dreamliner a táhla ho po rozjezdové dráze.

Do souboje s obří vahou Dreamlineru se pustil Model X v nejvýkonnější verzi Model X P100D. Ten se tak stal osobním sériovým elektromobilem s největší tažnou silou na světě.

Související obsah

Tesla s Qantasem spolupracuje dlouhodobě. A taky se poměřuje s jeho letadly. Před dvěma lety se Tesla Model S P90D postavila na rozjezdovou dráhu vedle Boeingu 737-800. Na třech kilometrech měly oba stroje ukázat, co umí.

Boeing má obrovský tah, létá běžnou rychlostí 850 km/h a umí se přiblížit rychlosti zvuku. Tesla Model S se dvěma výkonnými elektromotory zase umí zrychlit z 0 na 100 km/h během tří vteřin. Elektromobil neumí létat, ale díky ostrému startu dokázal na rozjezdové dráze boeing těsně porazit.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události