Policie

Policie hledá nová auta pro politiky. Toto musí zvládnout

Policie vypsala výběrové řízení na nový vozový park pro prezidenta republiky. Kromě limuzín je součástí zakázky i pancéřovaný vůz a několik vozů SUV. I když tendr na 11 aut vyhraje zahraniční značka, pro samotného prezidenta se prý ale nic měnit nebude a dál bude jezdit v českém voze.

Podle Miloše Zemana má být auto, v němž jezdí český prezident, vždy české. Zeman tenhle názor zastával, i když byl premiérem. Tenkrát jezdil Tatře. Teď jezdí v Superbu, ale mohlo by se to změnit.

Policejní prezidium totiž vypsalo výběrové řízení na dodávku speciálních automobilů pro přepravu prezidenta a dalších chráněných osob.

"Jedná se o limuzíny, vozidla SUV a také o vůz s balistickou ochranou," řekla TV Nova mluvčí Policejního prezidia Eva Kropáčová.

Vozidlo musí obstát například před střelami z běžných palných zbraní, plameny nebo propíchnutím či prostřelením pneumatik. Policie hledá auto, které zrychlí z nuly na 100 za 4,5 sekundy a motor má výkon nejméně 320 kW.

Související obsah

"Škoda auto prozatím neměla možnosti seznámit se s detaily, má ale zájem zúčastnit se každého transparentního řízení za předpokladu že bude schopna splnit zadání," uvedl mluvčí mladoboleslavské automobilky Vítězslav Pelc.

Jedna věc jsou parametry vozidel nastavené od Policejního prezidia, druhá věc je názor z Pražského hradu. Podle mluvčího totiž prezident bude i nadále využívat vozů české značky.

"Pan prezident od počátku využívá vozy značky Škody a bude tomu tak i nadále. Má Superb a Kodiaq a nehodlá na tom nic měnit," je přesvědčený Ovčáček.

Odhadovaná cena celé zakázky má být kolem 50 milionů korun.
 

vbo, Michal Čoudek, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události