Nehoda

I autopilot může mít pořádný pech! Tesla zbořila policejní auto

I autopilot může mít pořádný pech! Tesla zbořila policejní auto
Zdroj: Twitter

Majitel této Tesly Model S rozhodně svému autu nepoděkuje. Autopilot, který ho měl dovézt do cíle, nezvládl řízení a skončil přímo v policejním autě. Posádka aspoň nemusel čekat na příjezd hlídky…

Vypadá to, jako kdyby chtělo auto udělat svému majiteli tak trochu naschvál. Šofér přepnul řízení do autonomního režimu a nestačil se divit. Autopilot ukončil jízdu nárazem do zaparkovaného policejního vozu.

Kuriózní nehoda se stala v Laguna Beach v Kalifornii. Řidič při nárazu utrpěl drobná poranění, jinak nikdo zraněn nebyl.

Až na autopilota Tesly. Systém totiž utrpěl další šrám, majitel poloautonomního sedanu při výslechu potvrdil, že jízdu v době nehody obstarával autopilot. Jde o několikátou kolizi vozů s touto technologií, kterou americké úřady v poslední době vyšetřují.

Související obsah

Tesla opakovaně upozorňuje, že systém není určen k plně autonomnímu provozu. Řidič by měl vždy mít autopilota pod kontrolou, nechat ruce na volantu a věnovat pozornost okolí. Řada zákazníků to ale evidentně nepochopila…

Nehodu vyšetřuje policie a Tesla v takových případech ochotně spolupracuje. Data z auta by měla ukázat, co se před kuriózní srážkou přesně stalo.

Související obsah

Elektromobil Tesla Model S stojí v přepočtu kolem tří milionů korun.

Zdroj: Twitter
TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události