Podvod

Rodinný kšeft. Fingovali nehody, přišli si na 60 milionů!

Rodinný kšeft. Fingovali nehody, přišli si na 60 milionů!
Zdroj: TN.cz

Povedená rodinka z Velké Británie stojí za obřím pojistným podvodem. Postupně vybudovala rozsáhlou síť kamarádíčků a známých, kteří fingovali dopravní nehody a vymáhali náhradu škod po pojišťovnách. Celkem si přišli v přepočtu na slušných 60 milionů korun. Teď spadla síť i na poslední podvodníčky.

Desítky nabouraných aut, škoda zhruba 60 milionů korun a nakonec 158 odsouzených. To je bilance obřího pojistného podvodu. Má ho na svědomí síť "spiklenců", kterou vytvořila rodina Yandellových z Newportu v jižním Walesu. O případu informuje britský deník Daily Mail.

Manželé Byron (32) a Rachel (31) a tři další členové rodiny vybudovali svůj byznys kolem rodinného autoservisu. Fingovali dopravní nehody a v servisu rovnou "nabouraná" auta opravovali. Řádně nadhodnocenou náhradu pak nárokovali u pojišťoven.

Související obsah

Na podvodech se postupně podílelo téměř 160 lidí, včetně lékaře, který vystavoval falešné zprávy o zranění a psychických problémech "obětí" nehod.

Členové rodiny si za "vydělané" peníze mohli dovolit i luxusní dovolené. Například si vyjeli do Egypta za peníze, které právě dostali jako náhradu za nehodu, která se nikdy nestala.

Po pěti letech vyšetřování v rámci operace Dino, na které spolupracovala policie s vyšetřovateli pojišťoven, byla nakonec celá síť odhalena. Poslední tři podvodníci nyní stanuli před soudem, který jim vyměřil podmínky, veřejně prospěšné práce a náhradu škody. Všichni tři se k podílu na spiknutí přiznali.

Rodinný klan Yandellových už před tím za organizaci podvodů vyfasoval od dvou do šesti let za mřížemi. Mezi další členy gangu soud rozdělil dohromady 60 let ve vězení.

Související obsah

Jako důkaz proti Yandellům posloužila mimo jiné videonahrávka z jejich vlastních kamer. Ty zaznamenaly, jak přímo v areálu autoservisu úmyslně vrážejí Land Roverem do vysokozdvižného vozíku, aby to vypadalo, že byl vůz poškozen při nehodě.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události