Za volantem

Osobní auto vyjelo před rozjetý kamion, šlo o centimetry!

Palubní kamera řidiče nákladního auta zachytila na Havlíčkobrodsku velmi nebezpečný manévr. Z vedlejší silnice tam vyjelo osobní auto přímo před rozjetý kamion. Jen díky obrovskému štěstí a pohotovosti řidiče kamionu se nikomu nic nestalo.

Kamion jede po hlavní, jenže zprava z vedlejší silnice mu přímo do cesty vjíždí osobní auto. Řidič kamionu se na poslední chvíli jen tak tak vyhýbá. Tady šlo o centimetry.

Incident se odehrál na této křižovatce u obce Štoky na Havlíčkobrodsku na hlavním tahu mezi Jihlavou a Havlíčkovým Brodem. Řidič osobního auta svým manévrem ohrozil nejen svůj život, ale i životy dalších desítek řidičů, kteří čekali v kolonách okolo.
 

Naštěstí se řidiči kamionu podařilo vyhýbací manévr ustát, Kdyby ho nezvládl, skončil by i s kamionem ve srázu pod silnicí. "Musel jsem velmi prudce brzdit a ostře vybočit doprava. Naštěstí to profil křižovatky dovolil. Kdybych jel jen o trochu rychleji nebo později zareagoval, mohlo to skončit tragicky," řekl řidič kamionu.

Související obsah

To ale nebylo ani zdaleka vše. Řidič osobního auta poté, co ohrozil všechny okolo, znovu porušoval předpisy. Nechtělo se mu stát v koloně, a tak se přes zebru přímo na hlavní silnici otočil a vjel do protisměru. Videa teď chtějí řidiči obou kamionů předat policistům.

Ne vždy ale riskantní chování řidičů dopadne takhle šťastně. Před pár lety řidič osobního auta u Lázní Bohdaneč přes plnou čáru předjížděl kamion a v protisměru se čelně střetl s autem městských strážníků. Dva lidé tehdy skončili s vážnými zraněními v nemocnici.

David Pik/ nor, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Za volantem

Důležité Události