Doprava

Nejpernější víkend na dálnicích: Fanoušci motorek míří do Brna

Podle dopravních policistů bude tento víkend pro řidiče jedním z vůbec nejpernějších za letošní prázdniny. A to kvůli tomu, že se v Brně jede Velká cena silničních motocyklů, kam každoročně míří stovky tisíc návštěvníků. Nejhorší situace se očekává na dálnicích D1 a D2.

V pátek mířili po dálnici D1 na brněnskou Velkou cenu desítky tisíc motorkářů. Nejvyšší pohotovost kvůli tomu měli policisté a už v pátek rozdávali první pokuty.

Třeba motorkář z Německa zaplatil 200 korun. "V pořádku, byli příjemní. Řekli mi, že jsem jel v levém pruhu a to byla chyba," prozradil TV Nova pokutovaný řidič

"Řidič porušil ustanovení, co se týče jízdy v jízdních pruzích, kdy v tom celém omezení jel v levém jízdním pruhu, aniž by to bylo nutné," vysvětluje prohřešek dopravní policista Jakub Pikolon.

Policisté doporučují Brnu se až do neděle raději vyhnout. Na hlavních tazích se očekávají takové problémy, že dokonce Ředitelství silnic a dálnic na tento víkend na dálnicích D1 a D2 mimořádně přerušuje veškeré údržbové práce tak, aby nebyl omezený provoz více, než je nutné. Jediné, co se nezastaví, je generální rekonstrukce dálnice D1.

Související obsah

Největší komplikace budou podle dopravních policistů na opravovaných úsecích dálnice D1, mezi Prahou a Brnem jich je hned pět.

S kolonami a zdržením by měli řidiči počítat hlavně v sobotu a v neděli dopoledne, kdy návštěvníci velké ceny najíždějí k brněnskému okruhu a pak také v neděli odpoledne a večer. To se po závodech stovky tisíc lidí rozjedou ke svým domovům.
 

vbo, David Pik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události