Nurburgring

Další oběť zeleného pekla. Mladík nezkrotil rozdrážděnou korvetu

Další oběť zeleného pekla. Mladík nezkrotil rozdrážděnou korvetu
Zdroj: YouTube (Auto Addiction)

Je to smutný pohled: nádherný Chevrolet Corvette Z06 končí v troskách. Stal se další obětí amatérských jízd na německém Nürburgringu. Jeho mladý řidič svoji spolujezdkyni moc neoslnil, když nezvládl jednu z nevyzpytatelných zatáček.

Přes léto bývá legendární německá trať Nordschleife dost často otevřena veřejnosti a svoje schopnosti si tak za poplatek může otestovat každý. Amatéři vyrážejí v klasických autech nebo ve vyladěných supersportech, jako v tomto případě.

Jenže frajeřinky se tu nevyplácejí. Krásné, ale náročné trati se ne nadarmo přezdívá “zelené peklo“, ani jednu zatáčku nelze podcenit. A tenhle mladík se přesvědčil proč.

Související obsah

Na trať vyrazil v parádním Chevroletu Corvette Z06 se sadou Performance Package, která autu propůjčuje ještě sportovnější vzhled, a taky vyšší výkon. Šestilitrový osmiválec to umí z nuly na sto pod tři vteřiny...

Vypadá to, že řidič sebevědomě vypnul systém kontroly stability ESP, ale neměl na to dost zkušeností a výjezd ze zatáčky prostě nezvládl. Přestože nejel nijak rychle, auto náhle ztratilo trakci a šofér už ho nezkrotil. Skončil ve svodidlech a jeho vůz v oblaku prachu.

Řidič i jeho spolujezdkyně vyvázli bez zranění, a tak po nehodě pokračovali ve frajeřinkách.

Související obsah

Pohled na rozmlácený předek auta, jehož cena může převyšovat tři miliony korun, samozřejmě není nic příjemného, to ale mladou posádku neomlouvá. Místo aby oba okamžitě z trati zmizeli a na odtah čekali v bezpečí za svodidly, obcházejí auto s telefony v ruce a ledabyle se opírají o bariéru. Kolem nich při tom sviští další vozy.

Zodpovědnost by neměla chybět na silnici a ani na trati, jinak stačí pár hloupých vteřin…

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události