Donald Trump

Trump vyzkoušel Bestii: Pancéřované auto má i zbraně!

Prezident Spojených států Donald Trump se dočkal zbrusu nové opancéřované limuzíny, která v mnohém předčí i fantazii autorů akčních filmů. Vůz, kterému se tradičně přezdívá Bestie, šéf Bílého domu poprvé vyzkoušel cestou do sídla OSN na newyorském Manhattanu.

Prezidentská limuzína nejmocnějšího muže světa na první pohled působí možná až skromně. Omyl, jen na její několikaletý vývoj padlo v přepočtu zhruba 327 milionů korun.


Cadillac One se svými osmi tunami a pancéřovými dveřmi tlustými 20 centimetrů spadá spíše do kategorie tanků než aut. Sedmimístná bestie chrání svoji posádku jako oko v hlavě. Dokáže čelit biologickému i chemickému útoku, uvnitř jsou kyslíkové masky, hasicí přístroje a pro případ infuze i zásoby krve, která má stejnou skupinu jako prezidentova.


Samozřejmostí jsou neprůstřelná skla, která odolají i průbojným střelám a masivní podvozek, vyztužený ocelovým plátem proti bombám nastraženým na silnici. Vůz je vybaven nočním viděním, děly se slzným plynem a poloautomatickými puškami.

Související obsah


V Bestii není nic všední. Pneumatiky jsou vyztužené speciálním vláknem kevlarem, ocelové ráfky i v případě protržení kola umožní pokračovat řidiči v jízdě. Pancéřová nádrž je uzavřená ve speciální pěně, která ji chrání před explozí.


Limuzína, která má spotřebu 59 litrů benzínu na sto kilometrů, doplnila Trumpův VIP arzenál - kolik kusů bestií k Air Force One a Marine One přibylo, je ale otázkou. Tajné služby podrobnější informace o superlimuzíně tutlají. Nicméně ze zákulisních zdrojů vyplývá, že podobných bestií má prezident v garáži až 12 kusů.

Karolína Tomašková, rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události