Páska

Půlka reflexních pásek je nanic, zjistila obchodní inspekce!

Reflexní pásky, které mají nosit chodci za snížené viditelnosti mimo obec, neplní vždy svou funkci. Tvrdí to Česká obchodní inspekce, podle které polovina z prodávaných vzorků nemá požadované vlastnosti, a jsou tak prakticky zbytečné. Světlo prý neodrážejí dostatečně a řidič tak chodce nemůže včas vidět.

“Česká obchodní inspekce zkontrolovala 37 reflexních pásek, z toho ve 33 případech zjistila porušení zákona. Nejčastěji se jednalo o fakt, že reflexní pásky nemají dostatečné retroreflexivní prvky,“ zhodnotil mluvčí České obchodní inspekce Jiří Fröhlich.


“Rozdíl v kvalitě mezi těmi páskami může být až šedesátinásobný. Jestliže jsou nekvalitní, tak šedesátinásobně hůř potom vidíme toho dotyčného, který se pohybuje mimo osvětlenou oblast,“ řekl mluvčí Ústředního automotoklubu (ÚAMK) Igor Sirota.

Související obsah


Inspektoři za prodej nekvalitních reflexních pásek udělili obchodům pokuty v celkové výši 300 tisíc korun. Zaplatit musela také Česká pošta Ta sice prodávala kvalitní, ale neoznačené symbolem CE.


“Pokutu jsme samozřejmě zaplatili s tím, že jsme ty pásky reklamovali u našeho dodavatele. Ten dodal správně označené pásky a pokutu nám uhradil,“ sdělil mluvčí České pošty Matyáš Vitík.


A i když máte kvalitní reflexní pásku, je důležité, abyste si ji umístili na viditelné místo. Nejlépe na ruku a nohu směrem k silnici.

Veronika Polášková, rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události