Škoda Auto

Nové geny pro fabii. Kombík dostal "offroadové" plasty, podívejte se

Nové geny pro fabii. Kombík dostal "offroadové" plasty, podívejte se
Zdroj: Škoda Auto

Dva měsíce po designové i technické modernizaci modelu Škoda Fabia představuje česká automobilka tento vůz také v offroadově laděném provedení Scoutline.

Kombíku Škoda Fabia Scoutline mají dodat dobrodružný vzhled výrazné matně černé a stříbrné prvky karoserie i šestnácti či sedmnáctipalcová kola z lehkých slitin. Nová verze je na českém trhu k dispozici s motory TSI, ve všech sériových barevných odstínech.

Dynamický vzhled přepracované masky chladiče a nižších světlometů posiluje specifický matně černý přední spoiler se stříbrnými prvky. Matně černé jsou i robustní lemy blatníků a prahů. Kryty vnějších zpětných zrcátek a střešní nosiče jsou zářivě stříbrné. Matně černou a stříbrnou barvu kombinuje také nový zadní nárazník s difuzérem.

Související obsah

Standardem ve verzi Scoutline jsou šestnáctipalcová kola Rock z lehkých slitin, na přání a za příplatek Škoda dodává i sedmnáctipalcová kola Braga v kartáčované antracitové metalíze.

Stejně jako klasická Fabia, je i Scoutline na českém trhu k dispozici s motory TSI. Mají tři válce, zdvihový objem 1,0 l a splňují aktuální emisní normu Euro 6d-TEMP. Motory jsou standardně vybaveny systémem start-stop a rekuperací brzdné energie.

Základní Škoda Fabia má motor s nepřímým vstřikováním benzínu o výkonu 44 kW (60 k). K dispozici je ještě stejná jednotka vyladěná na vyšší výkon 55 kW (75 k). Obě jsou vybaveny filtrem pevných částic.

Související obsah

Po srpnové modernizaci má celosvětově druhý nejprodávanější škodovka novou výbavu, například nové potahy sedadel či přístrojový pane. Ve výbavovém stupni Style dostala Fabia ledkové světlomety. Na přání jsou dodávány nové asistenční systémy - asistent dálkových světel, systém detekce mrtvého úhlu a asistent vyparkování.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události