Nehoda

Žena vybrzdila dodávku na D10 v levém pruhu! Nikdo neví proč

Policie na Mladoboleslavsku vyšetřuje případ nebezpečného vybržďování na dálnici D10. Za volantem seděla žena, která začala v pruhu pro předjíždění zničeho nic brzdit. Řidič za ní skončil se svým autem na střeše. Video zachytily palubní kamery jednoho z vozů.

Podle zadní kamery řidička jela klidně a za ní byl poměrně blízko řidič dodávky.


"Přestože řidička z nezjištěných příčin vozidlo vybrzdila, právní kvalifikace trestné činu dosud stanovena nebyla," řekla pro TV Nova mluvčí mladoboleslavských policistů.

Na místě okamžitě zastavovala auta a lidé poskytovali zraněnému řidiči v dodávce první pomoc. Žena ale v jízdě pokračovala. Podle informací TV Nova zastavila až o kus dál, kde zavolala na linku 112. Podle policie se nejednalo o typického silničního piráta, efekt byl ale stejný.


"Nikdy nevíme, kdo jede před námi. Může tam být někdo, kdo je nervózní, kdo je méně zkušený řidič. Mohou se polekat, mohou zazmatkovat a spletou si třeba nohy na pedálech a potom se ten vzadu nestačí divit," upozornil Roman Budský z týmu silniční bezpečnosti.

Související obsah

 

Expert varoval před nešvary, které se mohou na takovýchto nehodách podílet. "Jedna věc je, že řada řidičů po českých dálnicích jezdí bezdůvodně trvale v levém pruhu a to je jednak přestupek a jednak je to skutečně velice nebezpečné," uvedl Budský.


Typické to bývá na dálnici D1, kde se v levém pruhu auto řídí mnohem pohodlněji, protože se řidič nemusí prát tolik s výmoly a zvlněnou vozovkou s vyjetými kolejemi od kamionů.


Druhým faktorem je dodržování bezpečné vzdálenosti. Stačí se řídit jednoduchým pravidlem. Rychlost na tachometru vydělte dvěma.

Související obsah


"Když jedeme třeba stovkou, tak minimálně 50 metrů. Jedeme-li v obci 50 km/h, tak aspoň 25 metrů od toho, kdo jede před námi," dodal Roman Budský.

Policie žádá svědky, kteří mohou pomoci s objasněním dopravní nehody, aby kontaktovali linku 158.

Ivan Berka/ nor, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Nehoda

Důležité Události