Driftování

Nová zábava v Česku? Mladí řidiči po nocích driftují na kruháči

Kde otestovat svoje řidičské dovednosti? A jak zjistit, co dokáže moje auto? Že by na závodním okruhu? Kdepak! Což takhle zkusit kruhový objezd uprostřed města? Tohle testování v ulicích se v Česku slušně rozmáhá. Pár takových amatérských závodníků ukazují záběry z hornoslezského Krnova.

Většinou jde o mladé řidiče, kteří chtějí zažít trochu zábavy a adrenalinu. A tak driftují po kruhových objezdech nebo parkovištích u nákupních center. Video zachycuje bílé BMW, kterak se v noci trochu kostrbatě snaží dostat do smyku na objezdu uprostřed Krnova.

Jeho snažení po chvíli přerušuje přijíždějící kamion. Přesto "trénink" pokračoval. Prvního pilota po chvíli na mokré vozovce vystřídal další, tentokrát v černém BMW. "Kondiční jízdy" trvaly několik desítek minut.

Související obsah

Jistě, mladá závodnická duše se musí někde vyřádit. Ale hlasitě driftovat přímo v ulicích spícího města? Ne všichni obyvatelé pro to mají pochopení.

Krnovští "piloti" se přitom večerními výjezdy moc netají. Na sociální síti se k tomu naopak hrdě hlásí. Jejich výkony jsou prý většinou mnohem lepší než na uvedených záběrech. Tvrdí, že noční čas volí úmyslně, aby nikoho neohrozili.

Související obsah

Jeden z šoférů podle všeho nakonec narazil na policejní hlídku. "Krnovští policisté řešili 28. října v nočních hodinách v Krnově na ulici Jesenická jednání řidiče bílého BMW, kterého ztotožnili a uložili mu za přestupkové jednání - nepřizpůsobení jízdy stavebnímu a dopravně technickému stavu pozemní komunikace - blokovou pokutu. Jednalo se o opakovanou jízdu po kruhovém objezdu ve smyku," popsala policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

Že by se "trénink" na kruháčích opakoval, prý policie nezaznamenala. To krnovští strážníci už párkrát narazili na driftující piloty na parkovištích u nákupních center. "Většinou se jedná o minutovou záležitost. Vozidlo v nočních hodinách, kdy je parkoviště nejméně obsazené, přijede, párkrát se otočí a odjíždí pryč. Přestože je obtížné takové jednání zachytit, díky tomu, že se hlídka městské policie nacházela poblíž, se jí podařilo jednoho řidiče zastihnout, případ následně řešila Policie ČR," doplnila mluvčí krnovské radnice Dita Círová.

Související obsah

Rozhodně ale nejde jen o krnovskou specialitu. Na podobné závodníky stále častěji narážejí policisté po celé republice. Ať už jde o amatérské driftování na kruhových objezdech a na parkovištích nebo předhánění v ulicích.

Určitě není na škodu vyzkoušet si chování auta ve smyku a rychlost vlastních reakcí. Na odlehlém parkovišti? Proč ne! Ale že by byl tou správnou dráhou kruhový objezd uprostřed města? No, posuďte sami...

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události