Autobusák

FOTO: Autobus si zkrátil cestu benzínkou. Autor fotky to schytal!

FOTO: Autobus si zkrátil cestu benzínkou. Autor fotky to schytal!
Zdroj: Facebook

Řidič autobusu pražské MHD nechtěl čekat v koloně, a tak si zkrátil cestu mezi stojany čerpací stanice. Šofér osobáku jeho odvážný manévr vyfotil a zveřejnil na sociální síti. Schytal za to drsnou kritiku od lidí, kteří se autobusáka zastali.

Na fotografii je vidět jak kloubový autobus číslo 125 s několika lidmi na palubě projíždí mezi stojany čerpací stanice. Podle autora fotky si tím řidič zhruba o minutu zkrátil cestu na ucpané pražské Jižní spojce. Kousek za benzínkou pak najel do vyhrazeného pruhu a zácpu objel.

“Rád bych touto cestou nechal zahrát písničku od Milana Chladila - Dva roky jezdím bez nehod řidiči autobusu 125, který dnes ráno nechtěl stát v koloně na Jižní spojce a zkracoval si cestu přes benzínku mezi stojany. Ať to jezdí a pusu,“ napsal pod fotku s nadsázkou její autor a přidal ji na facebook pražského dopravního podniku (DP).

Kdyby tušil, co tím vyvolá, možná by si to rozmyslel. V diskuzi totiž dostal “za uši“. Autobusáka se zastalo několik jeho kolegů a také další lidé, podle kterých byl manévr poměrně elegantní cestou, jak včas dojet do cíle. Podle nich bylo vše v pořádku - řidič autobusu nikoho neohrozil, nic nezničil a lidem, které vezl ušetřil pár minut.

Stopětadvacítka je páteřní linka, která spojuje dvě pražské stanice metra: Skalku a Smíchovské nádraží.

Související obsah

“Minulý týden tady byla zase stížnost, že řidič stojí v koloně a neobjíždí to. Navíc toto dělají zcela běžně i řidiči aut nebo i kamioňáci,“ komentoval fotku jeden z diskutujících. Některé reakce jsou ale mnohem ostřejší, padají nadávky do práskačů a udavačů, ale i vulgární výrazy a výhrůžky.

K fotce se vyjádřil i dopravní podnik. Podle fotografie prý těžko událost posoudí, ale vyzval autora, aby v případě zájmu podal podnět prostřednictvím kontaktního formuláře na webu podniku. “Pak celou událost řádně prošetříme. Diskutující zároveň prosíme, aby dodržovali pravidla slušné diskuze. Přejeme krásný den,“ dodává DP.

Je pravda, že průjezdem kolem benzínky nikdo neporušuje žádný předpis, akorát tak naštve řidiče, kteří v koloně spořádaně čekají. Na druhou stranu autobusák nezvolil zrovna nejlepší cestu. Levý objízdný pruh byl zavřený, takže to střihnul rovnou mezi stojany pro osobní auta, ještě při tom prý troubil. Autor fotky podle svých slov chtěl upozornit na tento nebezpečný manévr.

Související obsah

Přes tvrdé reakce svůj post stáhnout nechce. A dopravnímu podniku vzkázal: “Abych celou věc uzavřel, požádal bych Vás pouze o vaše stanovisko, zda je povoleno řidičům z důvodu ušetření času projíždět benzínovou pumpou, navíc částí, která je vyhrazena pro osobní automobily.“

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události