Audi

VIDEOTEST: Bavorák, nebo Audi? Tohle auto vítězí na body

I když je náš reportér Adam Kozák velkým příznivcem mnichovské automobilky BMW, tentokrát musel uznal, že konkurence z Ingolstadtu taky umí! V Audi totiž namíchali luxus a design s dynamickým svezením a zábavou. A postavili něco, co by mohlo BMW pěkně zavařit!

Zbrusu nové Audi A7 Sportsback S line kombinuje to nejlepší, co automobilka z německého Ingolstadtu může v současnosti nabídnout. Jasně, v nabídce Audi je supersport R8, nová limuzína A6, nebo rychlá a zábavná RS4. Ale pro ty, kteří touží po ideálním mixu komfortu, emotivního designu, rychlosti a zábavy, je jasnou volbou právě Audi A7.

Související obsah

Není to ani sedan, ani kombík, ani kupé. Spíš něco mezi. A i díky tomu se může líbit byznysmenům stejně jako rodinám i mladým řidičům. Sice to není nijak extrémně okázalé auto, ale rozhodně umí zaujmout. Je totiž praktické, rychlé, pohodlné, lehce se ovládá a vypadá skvěle.

Šestiválcový dieselový motor se dvěma turby má výkon 280 koní a točivý moment až 625 nm. To slibuje slušné zrychlení. Sice váží skoro 2 tuny, měří 5 metrů a je široké skoro 2 metry ale i v zatáčkách je naprosto přesné.

Související obsah

Má nějaké nedostatky? Má. Tím největším je cena, testovaný model stojí skoro 3 miliony a silnější verze s motorem 55 TFSI se 340 koňmi je ještě dražší.

Co všechno je za tu cenu k mání, na to se podívejte v našem testu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události