Pirát silnic

Piráti silnic se chlubili videem, místo slávy jim hrozí tučná pokuta!

Velmi nebezpečně jezdí v autech po silnicích mladíci na Karvinsku. Svou hazardní jízdu ve vysoké rychlosti si navíc natáčejí a sdílejí na internetu. Záznam začala prověřovat policie. Hlavou nad ním kroutí psychologové a dopravní experti, podle kterých je to jasný důkaz narůstající agrese řidičů.

Jízda v protisměru, předjíždění několikrát za sebou přes plnou čáru. V jednom místě dokonce řidič podjel přes zastávku jiný vůz. Pak přišlo ještě něco daleko horšího. Auto se řítilo rychlostí 180 km/h a řidič si sám vše natáčel.

Sérii přestupků vytvořil řidič několikrát po sobě. V jiném autě ho podle zveřejněného videa doprovází kamarád. Oba se předhánějí v předjíždění. Blikají na sebe a troubí.

Pro řidiče to nejspíš byla zábava, video zveřejnil na internetu. S uznáním se ale rozhodně nesetkali. "Tím bych se moc nechlubil, na místě vám vzít papíry," psal jeden z uživatelů v komentářích. "Co čekáš, že ti tady lidi napíšou? Že jsi frajer? Nanejvýš jsi debil," dodal další.

Související obsah

Záznamem z kamer se už začala zabývat policie. "Ze záběrů je patrné, že řidič způsobil několik dopravních přestupků, videozáznam policisté zanalyzují a vyhodnotí všechny přestupky spáchané v dopravě," informovala policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Minimálně za tak vysoké překročení rychlosti hrozí řidiči až desetitisícová pokuta a zákaz řízení až na půl roku. Podle dopravních expertů bylo štěstí, že řidiči bezohlednou a rychlou jízdou nezpůsobili nehodu.

"Chtějí se zviditelnit, jsou to frajírci, ukazují, že jsou borci, že na ně nikdo nemá," uvedl psycholog Filip Jadlovec. "Takovým jednáním ohrožuje jak svoje zdraví, tak životy těch ostatních, kteří nevědí, že se tím takhle baví," doplnil dopravní expert Pavel Rakus.

Související obsah

Podobné jsou i záběry z Krnova. Mladík se tam baví driftováním na kruhových objezdech. Dostal za to pokutu. Podobných situací, kdy si piráti za volantem dělají, co chtějí, podle odborníků přibývá.

"Jakékoliv probliknutí, nepozornost je vyprovokuje natolik, že začnou překračovat hranice a chovají se v tom provozu agresivně," sdělil Jadlovec. Vypovídat o tom může i nedávný případ vybržďování z Mostecka. Za obecné ohrožení hrozí řidiči až osmileté vězení.

Jan Socha/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události