Vybržďovač

Další blázen! Riskantně předjížděl, pak "trestal" vybržďováním

Z vybržďování je nebezpečný fenomén českých silnic. Agresivní blázni tímto způsobem trestají šoféry, kteří si je dovolí zpomalit, předjet, nebo se podle nich dopustí jiného “prohřešku“. Záběry pořízené nedávno u Vyškova ukazují šílence, který se mstil za probliknutí dálkovými světly.

V posledních dnech jsme vás informovali o případu řidiče, který na trase z Bíliny do Mostu ohrozil posádku jedoucí za ním. Kvůli naprosto banálnímu incidentu jejich auto čtvrt hodiny vybržďoval, a dokonce se před ním otočil napříč silnicí přes ruční brzdu.

Související obsah

Další záběry, které nám poslal čtenář z Brna, nejsou tak extrémní, přesto zachycují nebezpečnou mstu šoféra černého mercedesu. Ten vzal "spravedlnost" do svých rukou ve středu večer ve zúženém úseku na silnici mezi Prostějovem a Vyškovem. Posádku za sebou ohrozil hned několikrát.

"Nejdřív nás těsně před zúžením velmi nebezpečně předjel. Nacpal se před nás na poslední chvíli a minul nás o centimetry. Na probliknutí dálkovými světly reagoval tím, že nás několikrát vybrzdil," popsal autor záběrů, který v tu chvíli jel jako spolujezdec a celou situaci natáčel na mobil.

Na záběrech je vidět, jak mercedes vybržduje za ním jedoucí dodávku skoro až do úplného zastavení. Rozjíždí se a znovu prudce brzdí. Zopakuje to hned několikrát, mezitím ve tmě kličkuje zúženým úsekem.

Související obsah

"Protijedoucí řidiči na něj také blikali, protože skoro zastavil dopravu a v jeden moment to vypadalo, jako kdyby chtěl vjet do protisměru. Samozřejmě nechyběl z jeho strany i prostředníček z okna, ale ten byl ještě před tím, než jsem vytáhl telefon," popisuje autor záběrů.

Řidič mercedesu nakonec nejspíš usoudí, že trest za probliknutí už je dostatečný, a rychle odjíždí.

"Pro mě to byl první podobný zážitek a doufám že už jich víc nebude," dodal spolujezdec z dodávky. Ohrožená posádka se podle něj už obrátila na policii, která by měla případ řešit.

Podobné incidenty většinou hodnotí nejen jako přestupek, ale jako trestný čin obecného ohrožení. A to i v případech, kdy nedošlo k nehodě či újmě na zdraví. Záleží samozřejmě na tom, jestli se agresivnímu řidiči podaří prokázat úmysl.

Vybržďovače z Bíliny už policisté tento týden obvinili. Za obecné ohrožení mu hrozí až osmileté vězení.

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události