Autoservis

Auta, která můžou v zimě sama ujet: Problém se týká i karoqů!

Auta, která můžou v zimě sama ujet: Problém se týká i karoqů!
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml

Škody Karoq vyrobené od července 2017 do srpna 2018 musí do servisů. Majitelé by jim měli nechat aktualizovat software, jinak hrozí, že jim škodovácké crossovery samy ujedou.

Zajistíte elektronickou parkovací brzdu, vyřadíte na neutrál, necháte nastartovaný motor a jdete zavřít vrata od garáže nebo zamést sníh ze střechy. V tom vám začne auto samo ujíždět. Tak přesně tohle se může stát majitelům nových karoqů.

Vozy vyrobené mezi loňským červencem a letošním srpnem totiž můžou mít problém s elektrickou parkovací brzdou (EPB). Stejnou závadu už mateřský Volkswagen před časem ohlásil u VW T-Roc a Audi Q2. Psali jsme zde:

Související obsah

Jak informuje web Svolávačky.cz, nechtěný samovolný rozjezd hrozí u dalších 25.000 vozů koncernu – kromě karoqů i u Seatů Ateca. Svolávací akce se týká vozů s motory 1.0 TSI a manuální převodovkou.

Problém je v tom, že řídící jednotka brzd v neutrální poloze řadící páky může špatně vyhodnotit signál snímače zařazené rychlosti a uvolnit elektronickou parkovací brzdu. Tím se nezabrzděné vozidlo může rozjet.

Do nepříjemností se mohou řidiči dostat i ve chvíli, kdy třeba v kopci čekají na zelenou. Systém by jim měl auto zabrzdit. Spolehnout se na to ale nemohou...

Problém se objevuje zejména při teplotách pod +5°C. Podle automobilek se zatím kvůli závadě nestala žádná nehoda, ale do aktualizace softwaru není radno funkci “Auto Hold“ používat. Aktualizace ve značkovém servisu je zdarma.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Autoservis

Důležité Události