Škoda Auto

Škoda ve světové premiéře ukázala novou Scalu! Jak bude vypadat?

Škoda ve světové premiéře ukázala novou Scalu! Jak bude vypadat?
Zdroj: Škoda Auto

Světovou premiéru pro svůj nový model Škoda Scala naplánovala mladoboleslavská automobilka poměrně překvapivě do Izraele. Dosud nástupce rapidu ukázala jen v kamufláži a mírně poodhalila jeho interiér. Jak bude Scala vypadat v plné kráse?

Izraelský Tel Aviv byl dějištěm světové premiéry nové Škody Scala. Konkurent Fordu Focus, Volkswagenu Golf či Opelu Astra vstoupí na trh příští rok na jaře.

Světové premiéry se zúčastnily čtyři stovky hostů. Automobilka vybrala Izrael záměrně. Tel Aviv patří k celosvětově nejvýznamnějším hotspotům pro IT-startupy a Škoda slibuje, že i Scala se posune technologicky výrazně vpřed. Kompaktní model bude mít špičkovou konektivitu a mobilní online služby infotainmentu.

Související obsah

Česká automobilka má ale také řadu dalších důvodů, proč zvolila pro premiéru izraelské pobřeží Středozemního moře. Prostřednictvím svého importéra Champion Motors je nejsilnější evropskou značkou v Izraeli. Letos během prvních jedenácti měsíců dodala zákazníkům 20 tisíc vozů, modely Rapid a Superb byly vloni v zemi nejoblíbenějšími auty ve svých segmentech.

Už týden před světovou premiérou v Tel Avivu Škoda pustila do světa první fotografie interiéru vozu. Model dostal zcela novou palubovku s výrazným centrálním displej v zorném poli řidiče.

Zvenku jsme dosud viděli pouze pár detailů a celé auto zatím jen s maskováním.

Ceny budou známy v lednu, kdy Škoda spustí předobjednávky. Sériová výroba Scaly odstartuje v Mladé Boleslavi v únoru. V březnu se nový model ukáže na autosalónu v Ženevě a v dubnu by měl být na trhu. První zákazníci se dočkají v květnu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události