Nehoda

Letící mercedes sestřelil tři auta. Kdo může za hrozivou srážku?

Řidiči dodávky končí šichta, v pohodě míří do depa, když ho zleva míjí rozjetý mercedes. Jen pár metrů před ním se ve stejném okamžiku posádka v oktávce rozhoduje přejet do levého pruhu. Srážce už nelze zabránit, mercedes letí přímo do mnohem pomalejších aut. Šofér dodávky má všechno před sebou, hromadnou nehodu navíc natáčí jeho palubní kamera.

Hromadná nehoda čtyř aut, která se stala ve čtvrtek večer v Brně, vypadá děsivě. Mercedes v rychlosti výrazně překračující povolený limit vletěl do několika aut, které rozstřelil po silnici jako kuželky. Řidič dodávky dobrzdil těsně před zničenými vraky, stejně jako několik dalších aut. “Šok přišel, až když jsem jel z depa domů,“ přiznává autor videa, který záběry zveřejnil na sociálních sítích.

Na místo vyjela záchranka, hasiči i policie, silnice byla přes tři hodiny uzavřená. Jen se štěstím se nikomu nic vážného nestalo. Podle záchranářů, byli k ošetření převezeni dva pacienti – muž a žena – s lehčími zraněními.

Související obsah

Nehoda se stala po 18. hodině (čas na kameře není nastavený správně) na víceproudé Vídeňské ulici v místě křížení s dálnicí D1 směrem na Rajhrad. Tam je povoleno maximálně 80 km/h. Řidič mercedesu se podle svědků řítil zhruba stotřicítkou...

Na vině ale není sám. Nepochopitelný je také manévr oktávie, která nečekaně přejíždí do rychlého pruhu přímo před rozjeté černé kupé. Ze záběrů není zřetelně vidět, zda vůbec použil blinkr. Každopádně řidič evidentně neměl přehled o tom, co se děje za ním, když to v poslední vteřině zjistil, začal brzdit. Šofér mercedesu moc možností neměl, zkusil strhnout řízení, tím ale zasáhl i další auto.

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události