Pneumatiky

Zaměstnanci Goodyearu dostali padáka. Odstupné? 10 pneumatik

Zaměstnanci Goodyearu dostali padáka. Odstupné? 10 pneumatik
Zdroj: Profimedia

Hodně zvláštní odstupné dostali lidé, které vyhodil americký výrobce pneumatik Goodyear Tire & Rubber. Kvůli krizi se rozhodl ukončit výrobu ve Venezuele a bývalé zaměstnance vyplatí mimo jiné pneumatikami. Každý jich dostane deset.

Goodyear je další zahraniční firmou, která to ve Venezuele balí. Důvodem je rozsáhlá hospodářská krize v zemi a sankce USA vůči režimu prezidenta Nicoláse Madura.

Výrobce pneumatik ve Venezuele zaměstnával 1200 lidí, teď jim v dopise oznámil, že přes svou snahu nedokázal udržet továrnu v chodu a "přijal těžké rozhodnutí ukončit výrobu v zemi."

Související obsah

Lidem vyplatí odstupné, část z něj v naturáliích. Každému dá jako výslužku 10 pneumatik. Na první pohled to od gigantické firmy zní jako výsměch, ale v zemi zmítané krizí je nedostupné i běžné zboží a kvalitní pneumatiky jsou obzvlášť vzácné.

Továrna vyráběla na 1000 pneumatik denně, ale potýkala se s nedostatkem materiálu a prudce rostoucími náklady na výrobu.

Související obsah

Ekonomická situace v jihoamerické Venezuele je bídná a stále se zhoršuje. Země zápasí s extrémní inflací a v poslední době ji opustilo několik velkých amerických společností, například automobilka General Motors nebo výrobce cereálií Kellogg či velké aerolinky. Nakročeno k odchodu má i Ford.

Kvůli výpadkům elektřiny a nedostatku potravin a základních léků opouští zemi také její obyvatelé, v důsledku krize jich odešlo už na 2,3 milionu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události