Driftování

Zábava, či pitomost? Sportovcům v Břeclavi autem rozorali hřiště

Trochu si zadriftovat na čerstvém sněhu může být pro někoho velká zábava. Ovšem když se k tomu najde vhodné místo. Sportovcům ze Staré Břeclavi tohle driftování moc zábavné nepřišlo, kdosi jim autem rozoral travnaté hřiště.

Čerstvě napadlý sníh vybízí k hrátkám nejen děti, ale i dospělé. “I když v tomto případě by se o slově dospělý dalo dost dobře polemizovat. Zatím neznámý pachatel si bohužel vybral ke svému “hraní“ to nejméně vhodné místo,“ komentuje mluvčí břeclavských strážníků Lenka Rigó.

Související obsah

Hlídka městská policie v sobotu dopoledne vyjížděla do Staré Břeclavi na hřiště Pastvisko. Zasněženou travnatou plochu si totiž někdo vybral pro noční řádění za volantem. Pokusy o driftování dokumentují vyjeté stopy ve sněhu a bohužel i zničená tráva na hřišti, které využívají fotbalisté i ragbisté. Ti by teď asi “závodníky“ rádi dostali do rukou...

“Hlídka na místě zjistila, že téměř celá plocha hřiště je rozježděná motorovým vozidlem. Strážníci zatím prověřují videozáznamy z kamerového systému. Pokud se pachatele podaří ustanovit, může si být jist, že jeho jednání bude řešit správní orgán,“ dodává mluvčí.

Podle vedení místního spolku Olympia si motoristé nespletli hřiště s dráhou poprvé. “Jezdí tam v noci, pravděpodobně jsou to pořád ti stejní,“ říká předseda Olympie Vladimír Paulík.

Související obsah

Sportoviště, které využívá i veřejnost, patří městu Břeclav. Škodu bude radnice teprve počítat. Sportovce čeká jarní brigáda, aby dali hřiště dohromady. Přírodní tráva by se měla podle nich vzpamatovat, ovšem bojí se dalšího řádění, které by ji mohlo ještě víc zničit.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události