Ford

Nejrychlejší Mustang všech dob! Tohle je nová kobra Shelby GT500

Nejrychlejší Mustang všech dob! Tohle je nová kobra Shelby GT500
Zdroj: Ford

S charakteristickou kobrou ve znaku a 700 koňmi pod kapotou vyjíždí nový Mustang Shelby GT500 - nejsilnější Ford, který se kdy legálně proháněl po silnicích. Trhnout může i leckterý supersport, i když automobilka vyzývá hlavně americké svalovce Chevrolet Camaro ZL1 a ostré Challengery od Dodge.

Hodně horká novinka se představuje na probíhajícím autosalonu v Detriotu. Mustang Shelby GT500 pohání 5,2litrový osmiválec přeplňovaný kompresorem. Superrychlá sedmistupňová dvouspojková převodovka pomáhá dostat se z nuly na stovku za něco málo přes 3,5 vteřiny. Ford slibuje, že Shelby zvládne čtvrtku (400 m) pod 11 vteřin.

Podívejte se a taky dobře poslouchejte:

Motor je spřažený s novým automatem Tremec, který mění převody za méně než 100 milisekund, manuál alespoň při uvádění nového modelu chybí. Hnacím hřídel je vyrobena z uhlíkových vláken, vůz má speciálně laděné aktivní zavěšení, obří brzdové kotouče a tužší třmeny Brembo.

Související obsah

Proti starší a slabší GT350 má nové výkonné zvíře přepracovanou příď s mnohem většími otvory pro chlazení motoru. Předek je celkově o hodně agresivnější než u klasického mustangu. Sportovní styl dotahuje přední spoiler a zadní nastavitelné karbonové křídlo.

Speciální Carbon Fiber Track Pack zahrnuje 20palcová karbonová kola se speciálními michelinkami, přiznaná uhlíková vlákna na zadním křídle a přístrojové desce, sportovní semišové sedačky Recaro a vykuchanou zadní řadu kvůli snížení váhy.

Související obsah

Shelby vyjíždí s novými odstíny laku, v nabídce jsou samozřejmě volitelné pruhy přes kapotu i na bok.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Ford

Důležité Události