Závody

VIDEO: Zběsilá jízda o život. Pilotovi hoří auto doslova za zadkem

VIDEO: Zběsilá jízda o život. Pilotovi hoří auto doslova za zadkem
Zdroj: YouTube / Calum Lockie

Tady šlo o vteřiny. Kabina historického závodního stroje se přímo na trati ocitla v plamenech. Pilot Calum Lockie přesto prokázal pevné nervy a se svým hořícím vozem dojel až do boxů. Podívejte se na jeho zběsilou jízdu.

Shelby Daytona Coupe je nádherný klasický americký závoďák z šedesátých let minulého století. Právě takový vůz před pár dny vzplál během tradičních závodů historických aut na okruhu v Donington Parku v Anglii.

Když jeho pilot zpozoroval plameny za sedačkou, nezastavil a neutíkal. Calum Lockie se místo toho rozhodl, že to riskne a zkusí kromě vlastního života zachránit i auto. Divíte se? Cena tohoto kousku se pohybuje v přepočtu kolem 10 milionů korun…

Na záběrech přímo z kokpitu je vidět, jak šofér předjíždí safety car, zběsile ukazuje, že musí vyrazit, protože mu hoří za zadkem.

Plameny se přibližují a Lockie žene sporťák rychlostí skoro 190 km/h. Doufá, že se v boxech dočká rychlejší pomoci, než kdyby nechal auto na trati.

Veterán legendárních 24hodinovek v Le Mans a bývalý britský šampion závodů sportovních vozů si prý nejdřív myslel, že mu do kokpitu čoudí přehřáté brzdy. Jenomže pak se objevily plameny. “Když jsem vjel do poslední šikany, všechno už bylo horké,” popsal Lockie. “Musel jsem se dostat co nejdřív do boxů k hasičskému vozu, jinak by z auta byla topinka,” dodal.

Naštěstí se vůz povedlo uhasit dřív. Následně se ukázalo, že oheň způsobil odlomený zub z převodovky.

Související obsah

Minulý víkend se opravený stroj Shelby Cobra Daytona Coupe opět postavil na start závodu ve Francii. Jen tři týdny poté, co málem shořel, píše portál Birmingham Mail.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události