Nehoda

Kočka za jízdy vyklouzla z tašky, řidič přetočil auto na střechu

Kočka za 100 tisíc korun - tak by se dal s nadsázkou shrnout příběh jednoho milovníka koček z Českolipska. Zvířeti se podařilo vylézt v autě z přepravní tašky, pak skočila na řidiče a ten kvůli tomu naboural.

Stalo se to v Provodíně na Českolipsku. Kočka tam napadla návštěvu svého majitele. I když mu způsobila jen nepatrné poranění, vznikla velká panika kolem toho, zda kočka netrpí infekční chorobou, když loví myši. Majitel ji proto naložil do auta a vezl na prohlídku k veterináři do Doks. Kočce se ale "výlet" v přepravní tašce asi nelíbil.

"Potom, co s ní její páníček ujel necelé dva kilometry, podařilo se jí z tašky položené na zadní sedačce nepozorovaně vyklouznut a za jízdy skočila řidiči přímo do volantu. Ten se vylekal a strhnul řízení vpravo, kde se Dacia Logan převrátila v příkopu na střechu," uvedla mluvčí českolipských policistů Ivana Baláková.

"Samozřejmě, že jsem se lekl. Když vám kočka skočí na volant? Skončil jsem v pangejtě na střeše," řekl TV Nova majitel kočky Ladislav Wild.

Havárie se obešla bez zranění. Hlavní aktér tohoto kuriózního příběhu, sedmiletá kočka Shellby, z auta utekla a hasiči tak měli kromě vyprošťovacích prací a zajištění místa nehody další práci - malou pátrací akci. Kočku našli na nedalekém poli. Tentokrát se nechala vzorně chytit.

Související obsah

"Policisté potom oba účastníky havárie převezli na nejbližší benzinovou stanici, kde spolu v teple počkali na odtahovou službu," dodala Baláková.

Veterináři proto radí. Pokud vezete kočku na vyšetření, vždy ji dejte do zamykatelného přepravního boxu. Stojí rozhodně méně, než 100 000, které teď bude za opravu auta majitel zaplatit.

Související obsah

"Kočka by měla být v uzavřeném prostoru, ze kterého nemůže uniknout, ať už je to dobrá přepravka, která má většinou otvor nahoře, aby se do ní kočka dobře dávala a vyndávala, a je vhodné mít kočku přikrytou při přepravě, aby nevnímala pohybující se předměty za oknem," radí veterinář Martin Kolafa.

vbo, Ivan Berka, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události