Vybržďovač

Policie končí s vyšetřováním vybržďování u Bíliny. Muži hrozí 8 let

Případ nebezpečného vybržďování na silnici z Bíliny do Mostu bude brzy uzavřen a spis půjde k soudu. Obviněnému muži hrozí až osmileté vězení. Jedná se o případ, kdy řidič služebního auta loni v říjnu velmi riskantně pronásledoval a pak smykem zastavil jiné vozidlo kvůli banální neshodě.

Je to bezmála čtvrt roku, kdy záběry z Mostecka obletěly Česko. Nebyl snad nikdo, komu by chování řidiče služebního vozu bylo lhostejné. Opakovaně a velmi agresivně vybržďoval jiné vozidlo, než zasáhla policie.

"Ohrozil můj život, mý spolujezdkyně, ohrozil životy lidí v těch autech vzadu," připomíná řidič vybržďovaného vozu.

Policie muže krátce po incidentu obvinila z obecného ohrožení. Od té doby ale bylo ticho po pěšině a nebylo jasné, jak vyšetřování pokračuje. Podle informací televize Nova kriminalisty čekají už jen poslední výslechy a zkompletování znaleckých posudků. Státní zástupce poté vypracuje obžalobu a spis předá soudu.

"Neohrozil jen tohoto řidiče, ale i další účastníky silničního provozu. Pokud bude uznán vinným, hrozí mu až 8 let odnětí svobody," řekl TV Nova policejní mluvčí Daniel Vítek. Obviněný muž přišel o služební auto, k incidentu se staví bez jakékoli omluvy.

Související obsah

"Jak se to neřeší rychle, tak po tom počátečním stresu, pomalu dojde k tomu, že na to zapomíná, zapomíná a pak věří tomu, že to nějak dopadne, pravděpodobně že to ani nevyřešej," myslí si psycholog Slavomil Fischer.

Policie má prý ale dostatek důkazů. Kromě mnoha svědků bude u soudu klíčový právě kamerový záznam.

vbo, Martin Kočárek, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Vybržďovač

Důležité Události