Mráz

Jak odmrazit auto? Jednoduchý geniální trik je hitem internetu

Jak odmrazit auto? Jednoduchý geniální trik je hitem internetu
Zdroj: Profimedia

Jednoduchý a přitom geniální způsob jak odmrazit čelní sklo svého auta používá mladý Brit Daniel Harris. Podělil se o něj na sociálních sítích a z jeho nápadu se stal hit. Lidé ho hromadně sdílejí a lajkují, mnozí z nich už nápad sami úspěšně vyzkoušeli.

Mrazivá rána řidiči v lásce nemají. Musejí vstávat dřív, aby pak prochladlí poskakovali kolem svých aut a škrabkou odstraňovali námrazu z oken. Tohle není moc příjemný start dne. Daniel Harris ale vymyslel způsob, jak si práci výrazně usnadnit.

Doma napustí igelitový sáček na potraviny teplou vodou a venku s ním jen párkrát pohladí namrzlé sklo. Led okamžitě taje, podívejte se sami:

Video, které Harris zveřejnil na sociálních sítích, zaujalo tisíce řidičů a taky média. O geniální fintě napsal například deník Daily Mirror. “Horká voda v pytli na potraviny a bum, máte rozmrazovač skel a ohřívač rukou v jednom. Funguje to, a je to rychlé!“ napsal autor videa o svém triku.

Související obsah

Později dodal, že nepoužívá vařící vodu, ale teplou vodu z kohoutku, aby mohl pytlík bezpečně držet v ruce a aby snížil riziko, že si poškodí sklo. Zároveň ujistil pochybovače, že šlo skutečně o led na předním okně. "Zkuste to, určitě nebudete zklamaní," vyzval ostatní.

Související obsah

Někteří odborníci totiž varují před používáním vařící vody a jejím lití z konvic či kastrolů přímo na zamrzlé okno. Sklo by mohlo popraskat, i když podle zkušeností šoférů ani tohle není moc pravděpodobné. Vařící voda ale může natéct na lak nebo do dveří a tam rozhodně neprospívá. A pak je tu riziko spálení...

Danielův trik je tak mnohem jistější. A tento týden by se mohl hodit i řidičům v Česku, podle předpovědi mají teploty v noci opět zůstat pod nulou.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události