Tesla

Tesla začala prodávat levný Model 3. Cena je necelých 800 tisíc

Tesla začala prodávat levný Model 3. Cena je necelých 800 tisíc
Zdroj: Profimedia

Americký výrobce elektrických vozů Tesla zahájil prodej levné verze Modelu 3. Cena začíná na 35 tisících dolarech, tedy v přepočtu na necelých 800 tisících korunách. Tesla v základu nabídne dojezd 350 km na jedno nabití.

Základní verze Modelu 3 ve variantě Standard Range má otevřít svět elektromobilů dalším zákazníkům. Za 35 tisíc dolarů, v přepočtu tedy necelých 800 tisíc korun, získají zákazníci vůz, který na jedno nabití ujede 350 km, z nuly na 100 zrychlí za 5,6 vteřin a s maximální rychlostí 210 km/h. Zákazníci, kteří si připlatí 2 tisíce dolarů, získají verzi s dojezdem 386 km.

Centrálním ovládacím prvkem všech modelů je 15palcový dotykový displej. V základu jsou pak pouze látkové a manuálně polohovatelné sedačky. V základu také není autopilot nebo funkce kompletního samořízení.

Ve Spojených státech, které jsou pro Teslu primárním trhem, mohou díky slevám na dani a pobídkám za základní model Tesly klienti ušetřit i dalších 10 tisíc dolarů. V Česku se zase majitelé ekologických vozů těší třeba bezplatnému parkování v Praze. Letos by měli získat možnost pořídit si speciální registrační značku a v budoucnu by elektromobily mohly být třeba osvobozeny od povinnosti kupovat si dálniční známku.

Související obsah

Tesla také oznámila jednu výraznou novinku. Vozy bude v budoucnu možné koupit pouze on-line. Podle Muska je to jedinou cestou jak srazit náklady a dostat se na požadovanou úroveň 35 tisíc dolarů za nejlevnější model.

Část stávajících obchodů, kterých má Tesla přes 300, poslouží jako galerie a informační centra. Kolik kamenných prodejen ale americký výrobce zcela zavře, a kolik lidí propustí, Musk neupřesnil. Firma ale letos chtěla na celém světě propustit přes 3 000 zaměstnanců. I přes úsporná opatření očekává Tesla, že v prvním čtvrtletí letošního roku zůstane ve ztrátě.

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Tesla

Důležité Události