Bugatti

Nejdražší auto světa! Za černou krásku dal nový majitel 430 milionů

Nejdražší auto světa! Za černou krásku dal nový majitel 430 milionů
Zdroj: Bugatti

Jmenuje se La Voiture Noire, tedy jednoduše “černé auto“. Žádné obyčejné černé auto to ale rozhodně není. Je to nejdražší nové auto všech dob, prodalo se totiž za 16,7 milionů eur, což je v přepočtu necelých 430 milionů korun.

Černá kráska Bugatti La Voiture Noire se poprvé ukázala světu v úterý na ženevském autosalonu. Automobiloví nadšenci ji ale mohou jen mlsně okukovat. Na prodej totiž není. A i kdyby byla...

Vznikl jediný exemplář, za který dal neznámý majitel i s daní neuvěřitelných 16,7 milionů eur (zhruba 428 milionů korun). Auto, které stojí na upraveném podvozku Chironu, mu vyrobili na míru a teď se mu tenhle poklad bude vyjímat ve sbírce. Není moc pravděpodobné, že by někdy vznikl další kousek.

Související obsah

Identitu nového majitele Bugatti tají, v zákulisí se mluví o tom, že by jím mohl být vnuk Ferdinanda Porscheho a bývalý šéf koncernu Volkswagen Ferdinand Piëch, nebo další člen slavné dynastie Wolfgang Porsche.

Každý detail unikátního vozu byl vyroben ručně elitním týmem Bugatti. Karoserie je z karbonových vláken, které jsou jen jemně znát v unikátním černém laku. O design a estetiku tu jde především.

La Voiture Noire podle automobilky kombinuje kupé s komfortem luxusní limuzíny a divokostí hypersportu. Tvary prý designéři ladili, dokud nebyly naprosto perfektní. Musíme uznat, že se jim to podařilo.

Ani s výkonem to ale rozhodně není špatné: Pod kapotou má osmilitrový čtyřikrát přeplňovaný šestnáctiválec do W s výkonem 1500 koní a točivým momentem 1 600 Nm! Z nuly na stovku vystřelí za 2,4 sekundy a dosahuje rychlosti až 420 km/h. Mimochodem, záď zdobí hned šest koncovek výfuku...

Související obsah

Vůz je inspirován jednou z legend značky, modelem Bugatti 57 SC Atlantic, kterého francouzská automobilka vyrobila jen čtyři kusy. Autorem byl Jean Bugatti, syn zakladatele a geniálního konstruktéra Ettore Bugattiho. La Voiture Noire jako moderní interpretace modelů Grand Tour vzdává hold dlouhé historii značky, která letos slaví 110 let.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události