Za volantem

Ruská ruleta na českých silnicích. Šílenci ohrožují životy! VIDEO

Jízda v protisměru, zbytečně riskantní předjíždění, otáčení přes dvojitou čáru a napříč čtyřproudou komunikací. V některých okamžicích rozhodují o životě a smrti nevinných lidí milimetry či vteřiny. Podívejte se na záběry, které nám v poslední době poslali řidiči z českých silnic.

Řidič si to poklidně štráduje po rychlostní silnici I/20 z Českých Budějovic směrem na Hlubokou nad Vltavou. Má to ale háček, celou dobu jede v protisměru! Desítky životů v ohrožení...

Situaci z minulého pátku zachycují první záběry. Po neznámém řidiči teď pátrá jihočeská policie. “Policisté v souvislosti s tímto případem žádají ostatní účastníky silničního provozu, kteří mohli toto vozidlo vidět či jej mají natočené na kameře ve vozidle, aby je kontaktovali na telefonním čísle 974 226 588 nebo přímo na lince 158. Za pomoc předem děkujeme,“ vyzvala policejní mluvčí Štěpánka Uhlířová.

Související obsah

Podobně nebezpečné okamžiky následují: řidič červeného hatchbacku nejspíš zabloudil na cestě z Trutnova na Prahu a tak se rozhodl otočit. Zajíždí do odstavného pruhu a pak to šmikne přes dvojitou plnou čáru a přes všechny čtyři pruhy frekventované spojky. Jen rychlá reakce ostatních zabránila tomu, že se při jeho manévru nikomu nic nestalo.

“Myslel jsem ze začátku, že pán stojí, tak jsem přibržďoval. Ale pak udělal to, co udělal...Smekám před řidičem stříbrné fabie, reagoval na moje varovná světla a v levém pruhu naštěstí lehce zpomalil. Díky tomu pak dobrzdil,“ popsal řidič, který záběry pořídil. “Ttyhle lidi by měli odevzdat řidičáky a jezdit mastnou tyčí!“ dodal na adresu "vraha" v červeném autě.

Následující záběry jsou šílenou ukázkou toho, co jsou někteří šoféři ochotni riskovat kvůli pár vteřinám. První hazardér předjížděl v zatáčce na silnici mezi obcemi Rojice a Radomyšl na Strakonicku, zařadil se na poslední chvíli. V ohrožení jsou kvůli němu posádky minimálně dvou dalších aut.

Další těžko pochopitelný předjížděcí manévr předvedl jiný řidič mezi obcemi Ostroměř a Konecchlumí na Královéhradecku. V šeru se na rovném úseku pustil do závodu s autobusem. Auto v protisměru nejspíš dobře viděl, přesto se rozhodl riskovat a ohrozit nejen sebe...

Poslední dvě nebezpečné situace způsobili nedočkavci na křižovatkách. Na záběrech z Napajedel je vidět nervák, který nevydržel čekat před hlavní silnící, objíždí ostatní a vráží svým jeepem do křižovatky. Přednost? Ohleduplnost? Rozvaha? Nic!

Související obsah

Poslední hazardéři se snaží protisměrem předjet kolonu před omezením v Litomyšli. Za křižovatkou se řadí tak, aby si ušetřili pár metrů čekání. Kolik uspoří? Možná pár minut. Má to smysl? Posuďte sami.

“Důsledky většinou nesou nevinní lidi, co za nic nemůžou a co jezdí slušně a dodržují pravidla,“ podotýká k agresivitě na českých silnicích jeden z ohrožených řidičů.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události